Фото без опису  Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно, за плату взяла на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

 

 

 

Дитина в ДБСТ:

-        зберігає   статус   дитини-сироти   або   дитини,   позбавленої   батьківського піклування, та користується всіма відповідними пільгами;

  • зберігає свої прізвище, ім'я, по батькові;
  • зберігається право на житло і майно, яке їй належить; за їх збереження до досягнення дитиною повноліття відповідають органи опіки та піклування;
  • виховується в дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку,   а   в   разі   продовження   навчання   у   професійно-технічному,   вищому навчальному закладі І-ІУ рівнів акредитації - до його закінчення.

  Діти, які виховуються в ДБСТ перебувають на державному забезпеченні: кожен місяць батькам виділяються кошти на утримання вихованців, проводяться заходи з організації дитячого оздоровлення та відпочинку.

  Розмір державної соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку (з 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років - 1921 грн., для дітей віком від 6 до 18 років - 2395 грн.)

 Розмір грошового забезпечення матері - виховательці встановлюється на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи на кожну дитину-вихованця і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну дитину-вихованця (з 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб - 2270 грн.).

 Якщо Ви виявили бажання поповнити Вашу сім'ю та допомогти дітям, які залишились без батьківської турботи, звертайтесь за адресою: вул. Лесі Українки, 1, м. Житомир, каб. 404, тел.(04142) 42-46-69, електронна адреса: ccd@zhtrda.zht.gov.ua.

 

 

Андрій МАЙСТРУК, начальник Брусилівського відділу № 1 УПСЗН Житомирської РДА.