Фото без опису  Позбавлення батьківських прав – одна з найскладніших категорій справ як з процедурної, так і з емоційної точки зору . Але для багатьох родин це – єдиний доцільний варіант виходу з певної ситуації.

Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на несумлінних батьків . Вона може застосовуватися у наступних випадках:

-батьки не забрали дитину з пологового будинку або лікарні протягом шести місяців і не цікавляться її долею;

-ухилення від виконання батьківських обов'язків, повне ігнорування потреб дитини, систематична несплата аліментів;

-жорстоке поводження з дитиною, її експлуатація (наприклад, залучення її до жебракування або важкої праці);

-хронічний алкоголізм або наркоманія.

Для того, щоб позбавити одного з батьків батьківських прав, другому необхідно звернутися до суду і зібрати докази. Ними можуть бути різні довідки, характеристики тощо.

Після цього потрібно скласти позовну заяву. У ній треба вказати те, що позбавлення батьківських прав відповідає інтересам дитини. Також ви повинні вказати і третю особу – орган опіки та піклування, який на вимогу суду надасть висновок про доцільність позбавлення батьківських прав одного з батьків дитини.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

Відділ «Брусилівське бюро правової допомоги»

тел. 30095