Житомирська область, Житомирський район

З нагоди Дня Соборності України відбулось покладання квітів до пам’ятника Івану Огієнку

Дата: 22.01.2021 12:18

22 січня 1919 року український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, яке втілилося у підписанні Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Ось, уже протягом 102 років, ми, щорічно, відзначаємо цей день, як свято демократичного єднання українців в Українській державі.

Тож сьогодні в селищі Брусилів  селищним головою Володимиром Габенцем  було покладено квіти до пам'ятника Іванові Огієнку (митрополиту Іларіону) - видатному українському  вченому, мовознавцю, перекладачу, письменнику, громадському  та політичному діячу, нашому земляку.

Акт Злуки спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення нації.