Фото без опису   Відповідно до ст. 17 Закону України «Про відходи», субєкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць, зобовязані щороку до 20 лютого подавати декларацію про відходи за формою згідно з додатками до постанови від 18 лютого 2016 р. №118 та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України.

  Декларація подається щорічно до 20 лютого, за попередній рік одночасно в паперовій та електронній формі  до центру надання адміністративних послуг, який передає її відповідно до органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, або через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами (перейшовши за наступним посиланням https://e-eco.gov.ua/site/declaration), порядок функціонування якої визначається Міндовкіллям.

  Розпочати роботу необхідно з визначення Пзув – показника загального утворення відходів, який є критерієм подачі Декларації. Для цього необхідно скористатися калькулятором, який знаходиться на головній сторінці сервісу. Якщо Пзув виявився від 50 до 1000, необхідно продовжити роботу натиснувши «Подати декларацію про відходи», якщо Пзув менше 50 декларація не подається.

  Також повідомляємо, що незабаром буде доступна ще одна можливість подати декларацію про відходи через електронний додаток «Дія», який на даний час знаходяться на етапі реінжинірингу.

  Перевагами подачі декларації про відходи через електронні системи здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами є те, що час подачі декларації займає приблизно 10-15 хвилин,реєстрація декларації триває до 5 днів, після чого суб’єкту господарювання приходить повідомлення на електронну пошту яку він зазначив в своїй декларації про те, що його декларація зареєстрована,  або спеціалістами знайдено відповідні помилки, після виправлення яких суб’єкт може повторно подати декларацію через електронний сервіс  Міндовкілля для реєстрації.