Міжнародна організація праці прогнозує, що через кризу, викликану COVID-19, від 5 млн до 25 млн людей по всьому світу втратять роботу
На жаль, ця проблема торкнеться й певної частини громадян України, які досі були забезпечені роботою вдома чи працювали за кодоном. Досвід МОМ свідчить, що будь-які кризи призводять до зростання експлуатації та торгівлі людьми, адже завжди знаходяться шахраї та злочинці, готові скористатися розпачливим становищем людей.
Що ж робити?
- Тим, хто шукатиме роботу, – не панікувати й не впадати у відчай. Ознайомитися з правилами безпечного працевлаштування на сайті Гарячої лінії з протидії торгівлі людьми й консультування мігрантів http://www.527.org.ua/index.php/work/, за потреби звернутися на Гарячу лінію 527 за телефонною чи онлайн-консультацією.
- Співробітникам держустанов та неурядових організацій, які працюють з уразливими групами, а також із колишніми та нинішніми трудовими мігрантами, – отримати чи освіжити знання про ідентифікацію постраждалих від торгівлі людьми та можливості для їхньої реінтеграції, пройшовши спеціальний онлайн-курс http://ctcourse.org.ua.