Як каратимуть за порушення правил карантину?

Дата: 27.03.2020 14:38

Ці зміни – не тимчасові, вони залишаться з країною, якщо не будуть скасовані по завершенню епідемії Covid-19.

• Адміністративна стаття: "порушення правил карантину".

Покаранняштраф у 17-34 тис. гривень для громадян та/або 34-170 тис. гривень для посадовців.

• Кримінальна стаття: "порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням".

Покарання: 17-51 тис. гривень штрафу / до 6 місяців арешту / обмеження волі до 3 років / позбавлення волі до 3 років; в тяжких випадках – 5-8 років тюрми.

Ця стаття вже є у Кримінальному Кодексі, однак покарання за нею стане більш тяжким: у десять разів зросте мінімальний штраф та з'явиться можливість відправити людину до в'язниці, навіть якщо її дії не були смертельними для інших.

Якщо ж злочин призвів до загибелі людей чи інших тяжких наслідків, покарання буде найсуворішим – від 5 до 8 років. Але ця норма була в законі і до змін.