Cтавки єдиного податку для приватних підприємців - 2020

Дата: 31.01.2020 16:37

Коростишівська ДПІ Житомирського управління ГУ ДПС у Житомирській області повідомляє, що підвищення з 1 січня 2020 року мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму впливає на показники максимальних ставок єдиного податку для спрощенців І та ІІ групп.

Нагадаємо, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюють підприємцям сільські, селищні, міські ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць (п. 293.2 ПКУ).

При цьому їх максимальний розмір встановлюють:

1) для І групи платників єдиного податку - у межах до 10 % розміру прожиткового мінімуму;

2) для ІІ групи платників єдиного податку - у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати.

Отже, з січня 2020 року максимальні фіксовані ставки єдиного податку для ФОП-єдинників складають:

- для І групи - 210,20 грн ( 2102 грн х 10%);

- для ІІ групи - 944,60 грн (4723 грн х 20%).

Адміністрація Коростишівської ДПІ Житомирського управління ГУ ДПС у Житомирській області