Фото без опису      До Брусилівського бюро правової допомоги звернулася Інна Осадча (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, - прим. автора). Жінка загубила паспорт громадянина України та просила роз’яснити процедуру відновлення паспорта. Роз’яснення, в межах проєкту «Я маю право!», надав фахівець Брусилівського бюро правової допомоги.


      

       У випадку крадіжки паспорта необхідно звернутися до поліції і подати заяву про викрадення. Це потрібно для того, аби у разі, якщо за вкраденим паспортом були здійснені шахрайські дії (наприклад, укладено кредитний договір або оформлена купівля-продаж), можна було довести той факт, що особа до цього не мала ніякого відношення, і визнати ці угоди через суд недійсними.
Щоб уникнути непередбачуваних труднощів, варто не зволікати із зверненням у відділення міграційної служби у своєму місті чи районі (ЦНАПу).
     Як оформити паспорт замість втраченого або викраденого? Зібрати необхідні документи:
-
заява про втрату паспорта встановленого зразка;
-
        витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України);
- платіжний документ, що підтверджує сплату державного мита;
-
довідка про місце проживання;
- свідоцтво про народження дітей (за наявності);
- свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності);
- звернутися до територіального підрозділу ДМС України за зареєстрованим місцем проживання, або до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ». отримати паспорт у місці, де подавалася заява.
Термін розгляду заяви.
     Не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання. Не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його термінового отримання. У випадках проведення під час оформлення процедури встановлення особи строк оформлення паспорта продовжується до 2 місяців.
    Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті 
http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».
Більше інформації про проєкт «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером
0 800 213 103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).