Рано чи пізно кожна людина і весь народ обов’язково осмислює своє минуле. І сьогодні біля пам’ятного знаку «Жертвам голодомору 1932-1933 р.р.» знову зібралися жителі Брусилова, щоб пом’янути пам'ять мільйонів українців, які загинули голодною смертю під час голодомору 1932-1933 років в Україні. Про них пам’ятають ті, хто вижив - їхні діти і внуки, про них повинні пам’ятати і всі наступні покоління… І запалені біля знаку жалобні свічки є даниною нашої пам’яті великомученикам української історії- неоплаканих і невідспіваних, захоронених в спільні могили, без труни і молитви. На зібранні пам’яті і скорботи виступили голова Брусилівської районної ради Ніна Рафальська, секретар Брусилівської селищної ради Алла Волошенко та керівник апарату Брусилівської райдержадміністрації Любов Павлюк. Громадянську панахиду по невинно загиблих в роки голодомору в Україні провів благочинний Православної церкви України, настоятель Свято-Воскресенської церкви Брусилова Олег Романина. Хай же пам'ять про всіх невинно убієнних в роки голодомору згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Г.Андреєва, методист СБК