Відповідно до інформації, висвітленій на офіційному сайті Управління ДСНС України у Житомирській області, впродовж минулого тижня (з 4.11 по 10.11) підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій  ліквідовано 1 тис. 90 пожежврятовано на пожежах 43 особи та не допущено знищення вогнем 368 будівель і 32 одиниць техніки. На пожежах загинуло 26 осіб, орієнтовні збитки, за оперативними даними, становлять 4 млн. 971 тис. грн. Яка страшна статистика…

  З метою попередження негативних наслідків, виконавчим комітетом Брусилівської селищної ради (рішення від 06.11.2019р.№ 1025) затверджено Заходи щодо підготовки населених пунктів та об’єктів Брусилівської селищної ради до функціонування під час зимового пожежонебезпечного періоду. Одним із найбільш важливих пунктів Заходів є проведення навчання населення правилам пожежної безпеки та правилам безпечної поведінки в побуті.

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ, що основні причини від яких виникають пожежі в побуті – перенавантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Щоб такого не трапилося, необхідно суворо дотримуватися встановлених для всіх правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимоги пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів. Це слід виконувати кожному:

 • Слід вчасно проводити ревізію електропроводки, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади;

 • категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електропроводку шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

• йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати ввімкненими електроприлади, що працюють в режимі очікування.

 Вже триває опалювальний сезон. А пічне опалення завжди створювало і створює чимало проблем населенню, особливо в сільській місцевості, де у багатьох будинках є піч або грубки – об’єкти підвищеної пожежної небезпеки. Тому варто ще раз нагадати правила пожежної безпеки при їх експлуатації. Перед початком опалювального сезону всі печі повинні бути відремонтовані і ретельно перевірені.

          Пам’ятайте – наслідки пожежі непорівнянні з витратами на ремонт вашого «домашнього вогнища». Щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розтоплені печі та накаляти їх, також експлуатувати печі без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини. Відзначимо, що пічні пожежі діляться на дві групи. По-перше, причиною загоряння може бути порушення правил влаштування печі. Наприклад, недостатні відстані між димарем печі і дерев’яними конструкціями перекриттів будинку. Сюди ж можна віднести відсутність підтопочного листа, в результаті чого через випад вугілля загоряється підлога. Інша проблема – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі. Також часто закінчується пожежею розпалювання печей бензином, гасом та іншими легкозаймистими рідинами. Крім того, не можна топити печі з відкритими дверцятами, сушити на них одяг, дрова та інші матеріали, а поверхні опалювальних приладів і димових труб необхідно систематично очищати від пилу і білити. Виявлені в печі тріщини і неполадки необхідно своєчасно усувати.

У випадку виникнення пожежі телефонувати до Служби порятунку за номером «101» і, по можливості, приступити до гасіння пожежі підручними засобами якомога скоріше.

Пам’ятайте, що ваше життя та здоров’я, збереження вашого майна залежить, перш за все, від вас!

Фото без опису

 Відділ комунальної власності, надзвичайних

ситуацій, цивільного захисту населення

 та екології селищної ради

12.11.2019р.