Сесією Житомирської обласної ради від 02.11.2017 № 799 затверджено Регіональні правила надання, використання та погашення довгострокових пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам, які надаються комунальним підприємством «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» Житомирської обласної ради з урахуванням осіб, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої ст.6 та абзацу 4 п.1 ст.10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та громадяни України, які перебувають на обліку, як внутрішньо переміщені особи».

Також, державною спеціалізованою фінансовою установою Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву здійснюється реалізація державних житлових програм, а саме «Доступне житло».

Відповідно до ухваленого 16 березня 2017 року Верховною Радою України Закону «Про внесення змін до статті 4 Закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» щодо реалізації державних житлових програм», запрацював механізм пільгового придбання житла.

Документ передбачає додаткові можливості для сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб вирішити проблему житла шляхом участі у програмі доступного житла, завдяки чому вони зможуть за допомогою держави придбати житло за механізмом «50 на 50» або отримати пільговий кредит під 7 відсотків річних для вирішення житлового питання.

За умовами цієї програми розмір державної підтримки становить:

50 % для внутрішньо переміщених осіб;

50 % для громадян, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та абзаців четвертого, шостого і восьмого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Начальник служби у справах дітей,

сім’ї та молоді селищної ради Л.МЕЛЬНИК