Одним із важливих напрямів політики держави в даний час є вирішення питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Що потрібно знати внутрішньо переміщеним особам для забезпечення житлом?

Основними державними житловими програмами, що регулюють надання житла для цієї категорії осіб є:

-індивідуальне будівництво житла на селі «Власний дім»;

-«Доступне житло»;

-Порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України.

Відповідно до Указу Президента України від 27 березня 1998 року 222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» з урахуванням потреб внутрішньо переміщених осіб у постійному і доступному житлі постановою КМУ від 24.02.2016 № 115 внесено зміни до Правил надання довгострокових кредитів індивідуальними забудовниками житла на селі та викладено в новій редакції, а саме: «Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів фондів можуть бути громадяни України, які перебувають (або переселилися для постійного проживання), будують об’єкти кредитування в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, в особистих селянських господарствах, в інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, розташованих у межах району, а також особи, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої ст.6 та абзацу 4 п.1.ст.10. ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту та громадяни України, які перебувають на обліку, як внутрішньо переміщені особи».