В Україні набув чинності закон про протидію булінгу

Дата: 20.03.2019 11:42

Зовсім недавно, в Україні набув чинності закон про протидію булінгу. Згідно із законом, булінг (цькування) - діяння учасників освітнього процесу, які полягають в психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильству, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, які вчиняються стосовно малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

Відтепер штраф за булінг - 850-1700 грн або громадські роботи на 20-40 годин. Якщо порушувала група осіб або ж це сталося повторно протягом року, то штраф становитиме 1700-3400 грн або громадські роботи на строк 40-60 годин.

Якщо порушники - підлітки у віці від 14 до 16 років, передбачені такі ж санкції, але їх будуть накладати на батьків або опікунів.

З метою запобігання булінгу головним спеціалістом служби у справах дітей, сім’ї та молоді селищної ради та інспектором з ювенальної превенції Брусилівського ВП було проведено бесіди у Брусилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, Хомутецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та Соловіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Л.І.Мельник, начальник служби у справах дітей, сім’ї та молоді селищної ради