31 березня відбудуться вибори Президента України. Як скористатись своїм правом і проголосувати внутрішньо переміщеним особам? Роз’яснення з цього питання, в межах проекту «Я маю право!», надали фахівці відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» .

Якщо внутрішньо переміщені особи хочуть проголосувати на виборах Президента України вони мають тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси. Для цього потрібно зробити до 25 березня наступні кроки:

Крок 1. Знайти найближчий до себе відділ ведення Державного реєстру виборців. Їх адреси оприлюднені на офіційному сайті Державного реєстру виборців: www.drv.gov.ua.

Крок 2. Особисто звернутися до відділ ведення Державного реєстру виборців з паспортом і написати заяву про тимчасову зміну місця голосування.

Крок 3. Відділ ведення Державного реєстру виборців зобов’язаний тимчасово змінити місце голосування та видати виборче посвідчення.

Важливо! "Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування"(Постанова ЦВК №129 від 05 вересня 2018 року).

У випадку призначення повторної процедури голосування, внутрішньо переміщена особа зобов’язана знову пройти вищезазначену процедуру.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Відділ «Брусилівське бюро правової допомоги»

Смт. Брусилів, вул. Лермонтова. 3