Сто років тому - 22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки. Ухвалення цього документа означало об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. У важкій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна  з таких сторінок нашого минулого- боротьба українського народу за соборність своїх земель.  Збулося довічне прагнення нашого  народу, за яке впродовж століть  страждали і боролися мільйони  українців.

День 22- го січня 1919 року увійшов до календаря, як велике державне свято- День Соборності України, і з  нагоди 100-річчя від дня цієї вікопомної дати в залі Брусилівської дитячої музичної школи відбувся святковий концерт. Учасників урочистостей із святом привітали Брусилівський селищний голова Габенець В.В., голова районної ради Рафальська Н.А. та перший заступник голови райдержадміністрації Ненюк О.О.. Прекрасний концерт глядачам подарували аматори селищного Будинку культури та гурту «Дзвін» з Привороття, учні Брусилівської гімназії, Соловіївської ЗОШ та дитячої музичної школи. Разом з учасниками святкової зустрічі спільну молитву за Україну, за мир і спокій у нашій державі провів благочинний  Православної  церкви України, настоятель  Свято-Воскресенської  церкви Брусилова Олег Романина, а пісню «Єднаймося, люба родино» співали всі глядачі з вірою в щасливе майбутнє нашої держави.

Г.Андреєва, методист СБК