Відповідно до Указу Президента України від 13.11.2014 року «Про День гідності і свободи» з метою віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 – лютому 2014 років постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, щорічно в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи– у день початку Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року. Революція гідності кардинально змінила напрямок розвитку нашої держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян- справжніх патріотів України. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною- ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну- власне життя.

На урочистому засіданні з нагоди Дня гідності і свободи, яке було проведено в Брусилові, біля фотографій наших земляків, котрі були учасниками Революції гідності- Нечипоренка А.І. та Сидорчука Ю.В., та героїв АТО- Жабенка Ю.Л., Кірілова Д.О. та Стельмаха О.М., були запалені лампадки, а мерехтіння їх вогників нагадували кожному із нас, що мир і щастя здобуто ціною сотень життів українців. Голова Брусилівської районної ради Рафальська Н.А, Брусилівський селищний голова Габенець В.В. та перший заступник голови Брусилівської райдержадміністрації Ненюк О.О. у своїх виступах підкреслювали, що це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці в Революції гідності продемонстрували свою гідність і своє прагнення до свободи… Революція гідності не завершилася, вона продовжується на сході нашої країни. Саме завдяки мужності українських військових там, на сході України, ми зараз можемо спокійно жити тут, на Брусилівщині. Звучали на засіданні пісні і мелодії у виконанні аматорів Брусилівського СБК та учнів Брусилівської гімназії, в яких виконавці підтверджували нашу віру в перемогу українських воїнів, які з почуттям гідності, патріотизму нині воюють в зоні АТО, захищаючи територіальну цілісність нашої держави, відстоюючи ідеали свободи і демократії як найвищі цінності сучасного цивілізованого суспільства.

Г.Андреєва, методист СБК