10-12 серпня у м.Чорноморську Одеської області відбувся ХІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс української пісні «Серпневий заспів-2018» імені Юрія Штельмаха. У цьому святі української пісні на запрошення організаторів взяли участь два аматорських колективи селищної ради: народний вокальний ансамбль «Чарівниця» Брусилівського селищного Будинку культури та аматорський ансамбль  «Долинянка» Долинівського сільського Будинку культури. Всього у фестивалі взяли участь 35 хорів та ансамблів з різних куточків нашої держави. Від Житомирщини на фестивалі виступили лише колективи нашої громади.  Журі цього престижного фестивалю очолював заслужений працівник культури України, професор Київського національного університету культури і мистецтв Петро Андрійчук.

  У конкурсній програмі кожен колектив-учасник представив три твори,  автором одного з яких є Юрій Штельмах. Саме за виконання пісні «Україні», слова і музику до якої написав Юрій Штельмах, ансамбль «Чарівниця» отримав Диплом за краще виконання авторської пісні. Такими дипломами було відзначено лише три колективи-учасники фестивалю. Також обидва наші колективи отримали дипломи учасників пісенного свята. Перед гала-концертом учасників «Серпневого заспіву» відбулася святкова хода головною вулицею Чорноморська: учасники фестивалю у сценічних костюмах йшли під звуки оркестру до головної сцени на березі Чорного моря.  До участі в гала-концерті були запрошені далеко не всі колективи-конкурсанти. Тим приємніше, що обидва аматорські ансамблі нашої громади мали честь дарувати свою пісню жителям Чорноморська та численним туристам з України і не тільки. А бажаючі мають можливість подивитися виступи колективів на сторінках у фейсбуці…

    Участь у подібних заходах всеукраїнського масштабу була б неможливою без небайдужих людей- меценатів. Головним спонсором «Долинянки», як завжди, був М.В.Оніщук, людина, яка постійно опікується проблемами своїх земляків. А «Чарівниці»  надали спонсорську допомогу щирі друзі колективу  і небайдужі люди- як завжди, першими відгукнулися депутат обласної ради Рудченко  М.М., Кожухаренко В.О. («Привороття-Агро»), ФО-П Компанець М.А., Вареник С.О. (ТОВ «Агрофірма «Брусилів»), народний депутат Дзюблик П.В., Боровий П.С. (партія «Солідарність»), Габенець В.В. і Омельченко М.П.. Також підтримали аматорський колектив  Тарасюк С.Р., Сімячко Г.М., ТОВ «Файдал УА», «Брусилівський маслозавод». Всім нашим меценатам найщиріші слова подяки від аматорів «Долинянки» і «Чарівниці» та бажаємо їм всіляких гараздів!!!  

 

Л.Філоненко, начальник відділу культури, туризму

та діяльності ЗМІ селищної ради.