Фото без опису

  1. Найменування організатора  громадського обговорення – Брусилівська селищна рада.


2. Ініціатор громадського обговорення -  Брусилівська селищна рада Житомирського району Житомирської області


 

 3. Мета: врахування думки жителів Брусилівської селищної територіальної громади щодо реорганізації Соловіївського закладу дошкільної освіти "Дзвіночок" Брусилівської селищної ради шляхом приєднання до Соловіївської гімназії Брусилівської селищної ради.

4. Документ, винесений на громадське обговорення:

- Проект рішення Брусилівської селищної ради «Про реорганізацію Соловіївського закладу дошкільної освіти "Дзвіночок" Брусилівської селищної ради шляхом приєднання до Соловіївської гімназії Брусилівської селищної ради».

 5. Законність прийняття рішення:

Відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту»,  Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №966 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»:

- рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники);

- мережа закладів освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства;

- у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти засновник зобов’язаний забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити здобуття освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника.

Рішення про утворення, реорганізацію, перепрофілювання (зміну типу організації освітньої діяльності), ліквідацію закладу дошкільної освіти приймає його засновник.

Заклад освіти може здійснювати освітню діяльність одночасно на різних рівнях освіти та за різними видами освіти, утворювати для цього структурні підрозділи.

Заклади освіти для здійснення своєї статутної діяльності можуть об’єднуватися з іншими юридичними особами на договірних засадах, створюючи освітні, наукові, освітньо-наукові, освітньо-виробничі та інші об’єднання, кожен з учасників якого зберігатиме статус юридичної особи.

Частина перша ст. 143 Конституції України: «Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Згідно ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

 6. Обґрунтування необхідності здійснення заходів.   

Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації шкіл і садочків у сільській місцевості. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість вихованців в садочках скорочується.

Мережа закладів освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх  та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.

Враховуючи вищевказані положення, оптимальне функціонування мережі закладів загальної освіти громади повинно виходити з об’єктивно існуючого запиту на освітні послуги.

Тому перед місцевою владою постає питання раціонального обслуговування та  утримання закладів освіти (оплату за енергоносії, зарплату технічному персоналу громада платить із власного бюджету).

На сьогодні єдиним оптимальним вирішенням проблеми, що склалася, є оптимізація мережі закладів освіти громади. Додатковим фактором, що негативно впливає на неякісне функціонування закладу освіти є низька народжуваність та високий рівень еміграції жителів за кордон. Питання низької наповнюваності здобувачами освіти стосується і Соловіївського закладу дошкільної освіти "Дзвіночок" Брусилівської селищної ради. Вбачається, що найкращим та найвигіднішим економічно для місцевого бюджету варіантом є приєднання Соловіївського закладу дошкільної освіти "Дзвіночок" Брусилівської селищної ради до Соловіївської гімназії Брусилівської селищної ради.

Заходи із оптимізації мережі дадуть можливість створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців.

Варто зазначити, що у процесі реорганізації скорочення чисельності працівників ЗДО не передбачається.

Формат проведення громадського обговорення: пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 12601, Житомирська область, селище Брусилів, вул. Митрополита Іларіона, 50-Б (відділ освіти та спорту Брусилівської селищної ради), електронна адреса:  osvita@brusylivska-gromada.gov.ua. 

Також із дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі закладу громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективом гімназії.

До участі в обговоренні запрошуються мешканці Брусилівської територіальної громади.

7. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення або 12601, Житомирська область, селище Брусилів, вул. Митрополита Іларіона, 50-Б (відділ освіти та спорту Брусилівської селищної ради), електронна адреса:  osvita@brusylivska-gromada.gov.ua. 

8. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Приходько Світлана Василівна – заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів. Контактна особа –Макаревич Наталія Миколаївна, головний спеціаліст  відділу освіти та спорту Брусилівської селищної ради, тел. 3-04-37.

9. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті   відділу освіти та спорту Брусилівської селищної ради

Додатки:

1)проєкт рішення Брусилівської селищної ради «Про реорганізацію Соловіївського закладу дошкільної освіти "Дзвіночок" Брусилівської селищної ради шляхом приєднання до Соловіївської гімназії Брусилівської селищної ради».

 

Реорганізувати: Соловіївський заклад дошкільної освіти «Дзвіночок» Брусилівської селищної ради шляхом приєднання до Соловіївської гімназії Брусилівської селищної ради

у системі:

50247

 

Повна назва:

Соловіївський заклад дошкільної освіти "Дзвіночок" Брусилівської селищної ради

 

Скорочена:

Соловіївський ЗДО "Дзвіночок"

 

Код ЄДРПОУ:

34308151

 

Тип ЗДО:

Дитячий садок

 

Вид ЗДО:

Загального розвитку

 

Площа закладу:

Орендована

 

Форма власності:

комунальна

 

Тип місцевості:

сільська

 

Індекс:

12633

 

Поштова адреса:

Житомирська область, р-н Житомирський, ттг Брусилівська, с. Соловіївка, вул. Центральна 19 а

 

E-mail:

dzvinochok14@ukr.net

 

Директор:

 

Територія обслуговування:

Шевченко Раїса Василівна

 

село Соловіївка, село Дивин

 

Кількість персоналу:

11

 

Кількість дітей:

24

 

Кількість груп:

1

 

Групи цілодобового перебування:

Немає груп