Правила купання на Водохреща
Купання у крижаній воді на Водохреща – поширена традиція, отже вже зранку 6 січня (за новоюліанським календарем) це робитимуть тисячі українців по всій країні. Однак очікувати, що разове купання в ополонці зробить вас здоровим раз і назавжди, не варто. Холодна вода насправді може бути корисною, але лише при систематичному загартовуванні, тобто при щоденному контакті з холодною водою. Занурення у холодну воду має відбуватись за правилами безпеки, інакше може статись біда. Ще раз нагадаємо вірянам, що місця для купання визначені органами влади та місцевого самоврятування лише в окремих громадах області.
Також, пам'ятайте про мінну небезпеку водних об'єктів. Попри обстеження та розмінування водойм, яке проводили водолазні розрахунки ДСНС протягом року, підводна течія могла перенести вибухонебезпечні предмети з однієї ділянки на іншу. А з урахуванням того, що ворог продовжує обстріли населених пунктів області, у воду могли потрапити й нові боєприпаси.
Рятувальниками Житомирщини було проведено відпрацювання біля водойм серед мешканців населених пунктів: селища Брусилів, с. Лазарівка, с. Дубрівка, с. Яструбенька, с. Водотиї та с. Соболівка Брусилівської територіальної громади щодо безпечного перебування населення району на водоймах та поблизу них у зимовий період та нагадали основні правила безпеки при святкуванні Водохреща.
Світлана БЕРЕСТОВСЬКА
Провідний інспектор відділу запобігання
надзвичайним ситуацім
Житомирського районного управління
Головного управління ДСНС України
у Житомирській області