Фото без опису

Щороку, з 25 листопада по 10 грудня, Україна долучається до міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», щоб привернути увагу суспільства до проблеми насильства у всіх його проявах.

Ця акція є частиною глобального руху, що стартує у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (25 листопада) і завершується у День прав людини (10 грудня). Символічні дати нагадують нам, що насильство — це порушення прав людини, яке вимагає негайної уваги та дій.

Шістнадцяти денний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  1. 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
  2. 1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом.
  3. 2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством.
  4. 3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
  5. 5 грудня - Міжнародний день волонтера.
  6. 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
  7. 9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією.
  8. 10 грудня - Міжнародний день прав людини.

Акція проводиться задля активізації роботи органів державної влади, державних закладів, громадських організацій, які здійснюють свою діяльність у цьому напрямі, а також з метою підвищення обізнаності населення.

На знак підтримки учасники акції пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії домашньому насильству, що символізує світле та вільне від жорстокості майбутнє.

Захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, надання їм гарантованої допомоги, притягнення кривдників до відповідальності – обов’язок держави. Байдужість до посягання на іншу людину, особливо вчинене в родинному колі, має назавжди викорінитися з нашого суспільства. Толерування цього ганебного явища – неприпустиме.

Надважливо не тільки протидіяти, але й вчитися запобігати проявам насильства. Для цього насамперед треба позбавитися гендерних стереотипів, припинити толерувати насильство, яке відбувається відносно жінок, а нерідко і чоловіків у приватному і публічному житті.

ПАМЯТАЙТЕ: попросити допомоги – це не ознака слабкості чи боягузтва, адже сильний не той, хто довго страждає і терпить, а той хто приймає допомогу і робить крок до змін.

 

 

Служба у справах дітей Брусилівської селищної ради