Фото без опису

 Домашнє насильство – проблема, яка має серйозні наслідки для всіх учасників, включаючи дітей, які стають свідками таких подій. Свідчення насильства в сім’ї може мати глибокий і довготривалий вплив на фізичний, емоційний та психологічний розвиток дитини.

   Протиправні дії щодо членів сім’ї можуть мати різні форми та прояви. Розрізняють чотири види насильства в родині: фізичне, психологічне, сексуальне та економічне.

          Діти, які стають свідками домашнього насильства, можуть зазнати численних негативних впливів:

  • Психологічні наслідки:

- Тривожність і депресія. Постійний страх і почуття небезпеки можуть призвести до розвитку тривожних розладів і депресій.

- Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Хронічне спостереження за насильством, може викликати ПТСР, який супроводжується спогадами, нічними кошмарами і підвищеною збудливістю.

  • Емоційні наслідки:

- Проблеми з самовизначенням. Діти можуть мати труднощі з розвитком позитивної самооцінки і самовпевненості.

- Емоційна нестабільність. Можливі прояви агресії, імпульсивності або емоційної замкнутості.

  • Соціальні наслідки:

- Проблеми у взаємодії з однолітками. Діти можуть мати труднощі у встановленні та підтримці здорових соціальних стосунків.

- Поведінкові проблеми. Можливі прояви агресії, порушення дисципліни в школі і ризикованої поведінки.

  • Фізичні наслідки:

- Соматичні симптоми. Часті головні болі, проблеми з шлунком та інші фізичні прояви стресу.

- Затримка фізичного розвитку. Хронічний стрес може вплинути на фізичний розвиток дитини.

          Законодавча база в аспекті розгляду питання захисту дітей, які стали свідками домашнього насильства:

- Конституція України. Гарантує право кожної дитини на захист від насильства.

- Закон України «Про охорону дитинства». Встановлює основи захисту  прав дітей та механізми їхнього забезпечення.

- Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Передбачає конкретні заходи щодо запобігання та реагування на випадки домашнього насильства.

          Відповідальність за вчинення домашнього насильства:

  • Адміністативна відповідальність.

          Стаття 173-2. Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь  фізичного, психологічного чи економічного характеру тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб. Ті самі дії, вчинені особою  протягом року тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

  • Кримінальна відповідальність.

Стаття 126-1. Домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи, - карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або пробаційним наглядом на строк до п’яти років, або обмеженням волі на той самий строк, або позбавленням волі на строк до двох років.

    Шановні батьки, Ваші діти потребують Вашої уваги, любові, підтримки і захисту. Не допускайте насильства у Вашій родині, будьте прикладом для своїх дітей.

         

Служба у справах дітей Брусилівської селищної ради