27 липня ми відзначаємо день Громади. Це  визначено Статутом Брусилівської селищної  територіальної громади.

Вісім років тому -  27 липня 2016 року,  після тривалої процедури  обговорення,  було прийнято рішення про добровільне об’єднання  територіальних громад, а саме Брусилівської селищної ради та  17 сільських рад  в Брусилівську  селищну територіальну  громаду  з центром  у селищі Брусилів.

До об’єднаної громади  увійшли всі населені пункти розташовані  на території Брусилівського району, за винятком сіл Ставище, Йосипівка, Високе, Костівці Ставищенської сільської ради ( які були приєднані пізніше у 2020 році).

Об’єднання та утворення нашої громади було результатом процесу децентралізації в державі.

27 липня 2016 року розпочалась нова епоха в історії нашого розвитку  та створення спроможної громади.

18 грудня 2016 року відбулись перші вибори селищного голови  та депутатів Брусилівської селищної об’єднаної територіальної громади.

У 2017 році Брусилівська громада отримала державну фінансову підтримку  на відновлення та розбудову інфраструктури громади, яку  було направлено  на придбання  техніки  для новоствореного КП « Добробут»,  ремонт доріг та вуличного освітлення.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України у комунальну власність Брусилівської селищної територіальної громади  було передано  землі за межами населених пунктів, що дало можливість розпоряджатися земельними ресурсами та отримувати додаткові надходження до селищного бюджету.

Децентралізація дала можливість громаді вирішити  завдання, які  не вирішувались роками:

• придбання нових шкільних автобусів;
  • облаштування  міні футбольного поля та спортивного майданчика із штучним покриттям в селищі Брусилів;
  • забезпечення закладів освіти сучасним обладнанням та інвентарем;
  • створення ЦНАП – фахове, швидке та сучасне обслуговування жителів громади;
  • створення та забезпечення ефективної роботи комунального підприємства « Добробут»;
  • забезпечення належних медичних послуг в громаді;
  • соціальний захист малозабезпечених та незахищених верств населення. Кожному жителю громади з цієї категорії КУ      «Центр соціального захисту населення»  запропонує дієві та конкретні заходи щодо їх соціального захисту;
  •  інвентаризація земель ;
  • затвердження Генерального плану селища Брусилів;
  • створення умов для розвитку  бізнесу;
  • облаштування  місця для торгівлі сільгосппродукцією в селищі Брусилів   ( ранковий ринок);
  • відкриття  приміських автобусних  маршрутів;
  • відкриття Брусилівського музею «Дивосвіт Олексія Макаренка».

Селищний голова та виконавчі органи селищної  завжди приділяли належну увагу до проблем кожного села громади та кожного її жителя,адже це наша головна та першочергова задача – створити належні та комфортні умови проживання кожного з нас з забезпеченням  повного надання комплексу адміністративних послуг.

2022 рік змусив усіх нас змінити намічені плани та пріоритети.

Через повномасштабне  вторгнення  російської федерації на Україну,  основними завданнями селищної ради  та її виконавчих органів було і є:

- забезпечення цивільного захисту населення,

- забезпечення військового обліку та оповіщення,

- забезпечення підтримки підрозділів Збройних сил України

- забезпечення соціального захисту вразливих категорій населення, в тому числі ВПО.

Разом з тим, ми віримо у Перемогу  та розробляємо Стратегію розвитку  нашої громади.

Кінцева мета  нашої  роботи – заможна та успішна громада, створена нами спільно.

Володимир ГАБЕНЕЦЬ, селищний голова