Можливість стати патронатним вихователем – це не лише допомога дитині в скрутний час, а й можливість для Вас отримати стабільний дохід та фінансову підтримку.

Чому варто стати патронатним вихователем?

• Висока оплата праці та фінансова стабільність. Робота патронатного вихователя добре оплачується. Ви отримуєте регулярну фінансову підтримку від держави за виховання дитини в сімейних умовах. Це включає щомісячну заробітну плату (грошове забезпечення на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць, розмір оплати помічника патронатного вихователя - 1 мінімальна зарплата на місяць), а також додаткові кошти на утримання дитини. Сума оплати залежить від кількості дітей та їхніх потреб, але вона завжди достатня для забезпечення всіх необхідних витрат.
  • Соціальна підтримка. Ви отримаєте консультації та допомогу від фахівців із соціальної роботи, психолога та інших фахівців, що допоможе Вам ефективно виконувати свої обов’язки та забезпечувати дитині належний догляд.
  • Значущий вплив на життя дитини. Як патронатний вихователь, Ви маєте можливість змінити життя дитини на краще. Ваша підтримка, любов та турбота можуть допомогти дитині подолати труднощі, відчути стабільність та знайти своє місце в житті.

Основні обов’язки патронатного вихователя:

• Забезпечення догляду та виховання дитини в сімейних умовах.
  • Надання підтримки дитині в період адаптації.
  • Співпраця з соціальними службами для забезпечення найкращих умов для дитини.
  • Створення сприятливих умов для фізичного, емоційного та соціального розвитку дитини.

Міфи та реальність:

• «Я не зможу впоратися». Патронатні вихователі отримують навчання та підтримку, щоб бути готовими до нових викликів. Ви завжди можете розраховувати на допомогу фахівців.
  • «Це занадто складно». Будь-яка нова справа здається складною спочатку, але з часом Ви отримаєте необхідні навички та впевненість. Пам’ятайте, що Ви не одні в цьому процесі.
  • «Це займе весь мій час». Ви зможете поєднувати цю діяльність з іншими обов’язками. Крім того, багато людей помічають, що робота з дітьми приносить радість і задоволення.

Розгляньте рішення стати патронатним вихователем – це може стати важливим кроком для Вашого соціального внеску та фінансового благополуччя. Не втрачайте  можливість зробити добру справу і отримати винагороду як фінансову, так і моральну.

Служба у справах дітей Брусилівської селищної ради