Шановні батьки!

Ми звертаємось до Вас з важливим проханням щодо догляду за Вашими дітьми у вечірній час. Безпека та добробут наших дітей є головним пріоритетом і ми всі маємо об’єднати зусилля, щоб забезпечити їм захищене та здорове середовище.

Проблеми, з якими ми стикаємось.

Останнім часом ми спостерігаємо зростання випадків перебування неповнолітніх на вулицях та у розважальних закладах у вечірній час без супроводу дорослих. Це підвищує ризики правопорушень, таких як вживання алкоголю, наркотичних речовин, тютюнопаління, насильство та інші небезпеки, які можуть негативно вплинути на життя і здоров’я неповнолітніх.

Для забезпечення ефективного контролю та профілактики правопорушень серед неповнолітніх у співпраці з правоохоронними органами та відповідними соціальними службами планується організація рейдів у вечірній час.

Як Ви можете допомогти?

• Контролюйте час повернення Ваших дітей додому. Будь ласка, переконайтеся, що Ваші діти повертаються додому до 22:00. Поясніть їх важливість цього правила для їхньої безпеки.
  • Проводьте бесіди з дітьми. Регулярно розмовляйте з дітьми про небезпеки, які можуть їх чекати на вулиці або у розважальних закладах у вечірній час. Наголошуйте на важливості відповідальної поведінки та дотримання правил.
  • Будьте прикладом для своїх дітей. Пам’ятайте, що діти часто наслідують поведінку своїх батьків. Показуйте їм приклад відповідального ставлення до свого здоров’я та безпеки.
  • Співпрацюйте з іншими батьками, вчителями, фахівцями із соціальної роботи та представниками служби у справах дітей. Обмінюйтесь інформацією про поведінку дітей, спільні зусилля допоможуть швидше виявляти та вирішувати проблеми.
  • Звертайтесь за допомогою. Якщо Ви помітили, що Ваша дитина має проблеми або знаходиться у складній ситуації, не соромтеся звертатись за допомогою до соціальних служб, психологів та правоохоронних органів.

Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання дітей передбачає притягнення до відповідальності за неналежний догляд, що передбачено статтею 184 КУпАП, та тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 850 до 1700 грн.

Наші діти – це наше майбутнє. Всі ми несемо відповідальність за їхнє благополуччя. Тільки спільними зусиллями ми зможемо створити безпечне та сприятливе середовище для їхнього розвитку. Для того, щоб наші діти зростали здоровими, щасливими і відповідальними громадянами, давайте об’єднаємо зусилля і  попередимо скоєння правопорушень неповнолітніми.

Служба у справах дітей Брусилівської селищної ради