Права і обов’язки дітей – важливий аспект їхнього життя. Права дітей на отримання освіти, медичної допомоги, повноцінного харчування, захист від насильства та свідоме ставлення до своїх обов’язків, повага до законів і правил людського співжиття, готовність дотримуватися загальноприйнятих правових норм - основні питання, які розглядаються з учнями під час виховних заходів, які проводить Служба у справах дітей у співпраці з іншими соціальними службами та партнерами.

Такий виховний захід, який сприяє формуванню у дітей правової свідомості та культури, розвитку знань, умінь і навичок дотримуватися моральних та суспільних норм, було проведено 10.05.2024р. з учнями 7-9 класів Морозівської гімназії та учнями 5-9 класів Соловіївської гімназії.

Головним спеціалістом Служби у справах дітей Брусилівської селищної ради Валентиною Рибак, керівником мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Аллою Васяніною, провідним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям ЖРУ ГУ ДСНС України у Житомирській області старшим лейтенантом служби цивільного захисту Світланою Берестовською, фахівцем із безпекового освітнього середовища Людмилою Пилипчук було роз’яснено  актуальні питання, які сприяють розвитку самодисципліни дітей та формують культуру взаємоповаги та відповідальності. Було акцентовано увагу дітей на емпатії, взаєморозумінні, наведено приклади та історії, що ілюструють реальні ситуації, коли дотримання обов’язків, норм  має велике значення, попереджено про небезпеку залучення до деструктивних соціальних угрупувань.

Попередження насильства в сім’ї, школі – це надзвичайно важливе завдання сьогодення, в тому числі, важлива складова безпеки шкільного середовища. Швидко зреагувати на випадки насильства та жорстокого поводження, забезпечити конфіденційність та надати професійну допомогу, сприяти у вирішенні конфліктних ситуацій – все це забезпечує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги для тих, хто опинився  в складній ситуації або став свідком насильства чи жорстокого поводження. Оновлено інформацію та контактні дані для зв’язку у випадку виявлення насильства.

Ознайомлено з основними правилами пожежної та мінної безпеки,  основними правилами   поведінки з вибухонебезпечними предметами. Надано інформацію про первинні засоби пожежогасіння та інструкції щодо використання різних видів вогнегасників.

Фото без опису

Фото без описуФото без опису