Фото без опису

Дієздатна фізична особа, яка за станом здоров'я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов'язки, має право обрати собі помічника.

Для призначення помічника дієздатній фізичній особі до адміністративного відділу «Центр надання адміністративних послуг» Брусилівської селищної ради подається наступний пакет документів:

 

дієздатною фізичною особою, яка за станом здоров'я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов'язки:

1) заява на ім'я селищного голови;

2) копія паспорта громадянина України (усі заповнені сторінки);

3) довідка з місця реєстрації (проживання) фізичної особи;

4) довідка лікувальної установи про стан здоров'я дієздатної фізичної особи, яка за станом здоров'я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов'язки (висновок лікувально-консультативної комісії);

5) акт обстеження матеріально-побутових умов;

 

фізичною особою, яка бажає бути помічником над дієздатною фізичною особою, яка за станом здоров’я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов'язки:

1) заява на ім'я селищного голови;

2) копія паспорта громадянина України (усі заповнені сторінки);

3) довідка лікувальної установи про стан здоров'я фізичної особи, яка бажає бути помічником над дієздатною фізичною особою, яка за станом здоров'я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов'язки (висновок лікувально-консультативної комісії);

4) довідка з місця реєстрації (проживання ) фізичної особи;

5) характеристика на фізичну особу, яка бажає бути помічником над дієздатною фізичною особою, яка за станом здоров'я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов'язки;

6) фотокартка розміром 3x4 см.

 

         Працівники відділу «Центр надання адміністративних послуг» Брусилівської селищної ради передають вищезазначений пакет документів для розгляду опікунською радою при виконавчому комітеті селищної ради.

Питання призначення та реєстрації помічника дієздатній фізичній особі, яка за станом здоров'я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов'язки  розглядається на засіданні опікунської ради при виконавчому комітеті Брусилівської селищної ради. Видається посвідчення помічника дієздатної фізичної особи.

Права помічника дієздатної фізичної особи

- одержання пенсії, аліментів, заробітної плати, поштової кореспонденції, що належать фізичній особі, яка потребує допомоги.

- вчиняти дрібні побутові правочини в інтересах особи, яка потребує допомоги, відповідно до наданих йому повноважень.

 - представляти особу в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та організаціях, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення. Помічник може представляти особу в суді лише на підставі окремої довіреності.

 

Припинення повноважень помічника

Звільнення помічника від виконання обов'язків здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету селищної ради у наступних випадках:

- у разі подачі письмової заяви дієздатної фізичної особи;

- у разі подані письмової заяви помічника;

- у разі смерті дієздатної фізичної особи або помічника.

При припиненні повноважень помічника посвідчення здається до органу опіки та піклування і знищується.

      На території Брусилівської селищної територіальної  громади 16-ом особам призначено помічника дієздатній фізичній особі, яка за станом здоров’я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов’язки.

 

 

Служба паліативного догляду (з наданням медико-соціальних послуг)

КУ «Центр надання соціальних послуг» Брусилівської селищної ради