Фахівці   Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб відвідали Брусилів.  Візит  відбувся в межах проекту «Разом рятуємо життя» і мав на меті покращити обізнаність мешканців громади про користь щеплень та підвищенню рівня імунізації дітей, як важливу умову збереження здоров’я та життя людини.

 У  дитячому  садку «Віночок» відбулося ігрове заняття «Віруси. Мікроби. Захист від хвороб».   Заняття стосувалося теми вакцинації, зокрема – від кору. Участь в заході взяли 35 вихованців середніх та старшої груп, а також семеро вихователів. Малюки переглянули тематичну презентацію про захист від вірусів та бактерій шляхом вакцинації, подивилися тематичний профілактичний мультфільм, пограли у гру «Бінго» на тему знань про віруси. 

 В нагороду  за свою активність вони отримали  подарунки – розмальовки, олівці та пластилін, брендовані повітряні кульки, а також брошури «Вакцинація під час війни» та «Кір: швидкий та небезпечний» (для своїх батьків). Такі ж друковані матеріали від ЮНІСЕФ було передано вихователям дошкільного закладу  -  для того, аби їм  краще комунікувати з батьками та доносити до них, що вакцинація - це єдиний спосіб убезпечити дітей та дорослих від важкого перебігу хвороби та її ускладнень.

«Ми вдячні за проведений захід. На даний час це дуже актуальна тема --щеплення, -- поділилася враженнями вихователь дошкільного закладу Юлія Волошенко. – Питання про кір дуже гарно й доступно було висвітлено для дітей». 

 Також команда проекту  зустрілася з настоятелем та прихожанами храму Воскресіння Христового (ПЦУ). Під час розмови зі священиком  Олегом Романиною та вірянами  учасники проекту розповіли про важливість вакцинації дітей від кору, а також відповіли на найпоширеніші запитання щодо профілактичних щеплень.

 Настоятель церкви отримав від команди проекту 60 примірників друкованої продукції ЮНІСЕФ: брошури «Кір: швидкий та небезпечний», «Вакцинація під час війни», а також Календар щеплень – для розповсюдження серед прихожан парафії. «Я знаю, що кір –це небезпечна хвороба, і для дітей, і для дорослих, -- зауважив священик. – Про щеплення від кору   ми всі пам’ятаємо ще з дитинства. Кожен може мати свою думку про вакцинацію – але я розумію, що медицина розуміється на цьому фахово і професійно». 

 Заходи відбулися у рамках проекту Українського Католицького Університету за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, ЮНІСЕФ або уряду Бельгії.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

Сергій БОВКУН, керівник проекту «Разом рятуємо життя»