Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» усі власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Фото без опису

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. До категорії споживачів вищевказаний Закон відносить фізичних і юридичних осіб, які отримують послуги з поводження з відходами.

Комунальне підприємство «Добробут» є уповноваженим підприємством для надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території Брусилівської селищної територіальної  громади, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами. Тому, договори з вивезення сміття потрібно укладати з даним підприємством.

Також, у нашій громаді діють Правила благоустрою, санітарного утримання, забезпечення чистоти і порядку на території населених пунктів Брусилівської селищної  територіальної громади, затверджені рішенням 8-го скликання 8-ї сесії Брусилівської селищної ради № 278 від 21.04.2021 р. Розділами 3 та 4 цих Правил, а саме  «Права та обов’язки громадян, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців у сфері благоустрою» передбачено, що кожен господар приватного домоволодіння, підприємства, установи, організації, фізичні-особи підприємці повинні укласти договір на вивезення побутових відходів із спеціалізованим  підприємством.

Відсутність договору на вивезення побутових відходів у громадян, ФОП, на підприємствах, установах і організаціях є порушенням Правил благоустрою населених пунктів Брусилівської територіальної громади.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 -1360 грн.), на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

Тобто, законною підставою для притягнення до відповідальності є відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця, оскільки це порушення Законів України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою, санітарного утримання, забезпечення чистоти і порядку на території населених пунктів Брусилівської територіальної громади.

Тому, повідомляємо  про необхідність та обов’язковість укладення договору на вивіз твердих побутових відходів з КП «Добробут», яке знаходиться за адресою смт. Брусилів, пров. М.Іларіона,3. тел. для довідок 096-754-28-16

В разі не укладення договору, до порушників будуть застосовані грошові стягнення, передбачені законодавством України.

 

Відділ самоврядного контролю

Брусилівської селищної ради