Полюбляють і шанують гарбуза в Україні здавна. То чи ж повірить хто, що цей звичайний овоч ще й іноземець, бо насіння гарбуза було знайдено  при розкопках…  Спочатку гарбуз потрапив до Єгипту та Китаю, а потім - в Україну. Всі ці цікавинки повідала   вихователь Перехрестенко Оксана Валентинівна дошкільнятам Ставищенського ЗДО «Калинка»  під час свята Гарбуза.
  Жовтобокий Пан Гарбуз,  чудовий   господар городу. Скільки їх зросло цього літа у дбайливих родинах наших вихованців... Настав час віддать йому належну почесть.
  Під час свята діти співали, і загадки відгадували, і хороводи водили, і вірші читали, робили аплікацію, ще й мармеладом із гарбуза  смакували.
   Шануємо та зберігаємо наші українські традиції, бо це частина нашої історії, нашої державності.