На території Брусилівської селищної ради зареєстровано більше 6 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Близько 100 із них живуть в родинах брусилівчан безоплатно за програмою «Прихисток».

Фото без опису

Держава відповідними нормативними документами підтримує жителів громад, які безоплтно розмістили у себе переселенців. Компенсація витрат за прихисток переселенців виплачується за рахунок коштів Товариства Червоного Хреста України у розмірі 450 гривень в неопалювальний період на одну особу, і по 900 гривень на одну особу в опалювальний період.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2023 року № 936 внесено зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 19 березня 2022 року № 333.

Зокрема, цим документом уточнюється порядок проведення перевірки наданих особами відомостей. Перевірка здійснюється шляхом фізичного відвідування місця розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що посвідчують особу, свідоцтва про народження малолітньої дитини, яка є внутрішньо переміщеною особою, довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Інформація щодо отриманих результатів щомісячно надсилатиметься до Мінреінтеграції й Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).