Вкрай тривожною проблемою в умовах війни і гуманітарних криз є спалахи інфекційних хвороб. Ризик поширення керованих інфекційних захворювань зростає у зв’язку з вимушеним переселенням людей, великим скупченням людей, що є особливо великою загрозою для наших маленьких українців із незавершеним або з відсутнім курсом вакцинації.

Фото без опису

 Щоб уникнути поширення будь-якої хвороби, людям необхідно вакцинуватися. Вакцини, які використовуються в Україні, є перевіреними та безпечними. Немає підвищеного ризику побічних ефектів у здорової дитини.

 Внутрішньо переміщені українці можуть щепитись самі або ж щепити дітей у державних медзакладах населених пунктів, у яких вони перебувають.

 На даний час у всіх регіонах України, які не перебувають під тимчасовою окупацією рф, всі необхідні вакцини є у наявності.

 Імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від керованої інфекції. Вакциновані люди дуже рідко хворіють. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень. Вакцини забезпечують надійніший захист. У період війни особливо важливо бути сильними та здоровими.

 Чи потрібно робити щеплення ?

 Суперечки щодо впливу щеплень на організм людини тривають цілими десятиліттями.

 Одні вважають,що імунізація захищає від небезпечних хвороб. Інші переконані,що вакцинація тільки шкодить.

У чому ж сенс вакцинації і принцип її дії ? Вакцинація – дієвий спосіб масової профілактики інфекційних захворювань

  • Вірусних – кору,краснухи,свинки,поліомієліту,гепатиту В
  • Бактеріальних – туберкульозу,дифтерії,коклюшу,правцю.

 Сенс вакцинації в тому,що в організм людини вводять ослаблені або вбиті збудники різних інфекцій. Коли вакцина потрапляє в організм імунна система уважно вивчає її,запамятовує та посилає виробляти спеціальні речовини для її знищення. Вакцина ніби “навчає” імунну систему готуючи її до боротьби з “ повноцінною” інфекцією.

 Отже,вакцинація як один з найефективніших методів профілактики інфекційних хвороб,входить до переліку гарантованих державних послуг. Існує перелік профілактичних щеплень,які є обов’язковими і входять до календаря щеплень. До обов’язкових відносять профілактичні щеплення проти:

  • Туберкульозу
  • Поліомієліту
  • Дифтерії,правцю
  • Кашлюку
  • Гепатиту В
  • Кору,паратиту,краснухи
  • ХІБ-інфекції

  Вакцинація передбачена календарем щеплення проводиться безкоштовно.

 Статею 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” – чітко визначено,що дітям які не отримували профілактичні щеплення згідно календаря щеплення відвідування дитячих закладів забороняється. Існує виключення у разі якщо профілактичне щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказами.

 Які ж щеплення потрібно робити у дорослому віці ?

1. Від дифтерії та правцю – ці вакцини захищають нас від смертельних хвороб,тому так важливо зробити їх у дитячому віці. У дитинстві ми отримуємо аж 6 доз вакцини з проміжками за схемою зазначеною у календарі щеплень. Дорослі потребують ревакцинації що 10 років бустерною дозою,рахуючи від дати останнього щеплення.

2. Від коронавірусу covid-19 – потрібно робити будь-яку доступну вакцину бо це рятує життя.

   Отже,щеплення надає імунітет – це означає,що якщо ви і захворієте то перенесете захворювання у легшій формі.