Центр психосоматичної медицини (США) реалізує ефективну програму зцілення психологічних травм серед населення України у партнерстві з Pact в рамках реалізації проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Засновник та керівник Центру медицини та розуму тіла (СМВМ) психіатр, професор Джеймс С. Ґордон та команда центру провели вступний семінар у м.Київ, в якому взяли участь серед інших громад України і представники Брусилівської селищної територіальної громади. В ході семінару учасники дізнались та випробовували практичні, науково обгрунтовані інструменти для запобігання та управління стресом, для підвищення стійкості та самосвідомості, про те, як підхід СМВМ може допомогти справлятися з травматичними подіями та постійним стресом та краще усвідомили значення та мету своєї діяльності.

У липні 2023 року на другому етапі навчання СМВМ і Pact будуть реалізовувати комплексну програму навчання і наставництва для 150 психологів, соціальних і медичних працівників, співробітників екстреного реагування, вчителів і громадських лідерів. У рамках програми учасники будуть вивчати та випробовувати модель СМВМ для піклування про себе, взаємної підтримки та розвитку громади, а також отримують рекомендації щодо інтеграції цього підходу, його методів та інструментів та послуги, які впроваджують у громадах.

Наталія Гальченко, фахівець з фізичної реабілітації

КУ «Центр надання соціальних послуг»

Брусилівської селищної ради