Департамент соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації з посиланням на лист Міністерства охорони здоров’я, враховуючи численні звернення громадян та з метою забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю у період воєнного стану інформує:

1.Щодо реалізації окремих положень постанови Кабінету Міністрів України від 08.03.2022 року № 225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період воєнного стану на території України» з метою забезпечення своєчасних фінансових виплат особам з інвалідністю і батькам/законним представникам дітей з інвалідністю.

Фото без опису  Пунктом 3 зазначеної постанови встановлено, що повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його  припинення або скасування за умови неможливості направлення:

-осіб з інвалідністю та осіб, яким встановлено ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках), лікарсько-консультативною комісією на медикосоціальну експертизу (далі-МСЕК) відповідно до Положення про медикосоціальну експертизу, затвердженого постановою КМУ від 3 грудня 2009 року № 1317;

-дітей з інвалідністю лікарем до лікарсько-консультативної комісії (далі-ЛКК) відповідно до Порядку встановлення лікарсько-консультативними комісіями інвалідності дітям, затвердженого постановою КМУ від 21 листопада 2013 року № 917.

При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності ( у відсотках) продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо раніше не буде проведено повторний огляд. Неможливість направлення повнолітніх осіб на МСЕК, а дітей на ЛКК визначається відповідними працівниками закладів охорони здоров’я в кожному конкретному випадку окремо. МСЕК та ЛКК повинні інформувати структурні підрозділи з питань соціального захисту населення та Пенсійний фонд України про прийняте рішення у разі проведення медико-соціальної експертизи та прийняте рішення про зміну або не встановлення інвалідності чи відсотка втрати працездатності.

2.Щодо виконання абзацу 4 пункту 3 розділу VII Прикінцевих положень ЗУ «Про протимінну діяльність в Україні».

Міністерство охорони здоров’я розробило порядок встановлення особам з інвалідністю медико-соціальними експертними комісіями та дітям з інвалідністю лікарсько-консультативними комісіями причинного зв’язку інвалідності з пораненням чи іншими ушкодженнями здоров’я, які одержані від вибухонебезпечних предметів з метою забезпечення їм виплати одноразової компенсації та допомоги на оздоровлення. Згідно з чинним законодавством причинний зв’язок інвалідності з пораненням чи іншими ушкодженнями здоров’я, які одержані від вибухонебезпечних предметів, встановлюється на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

КУ «Центр надання соціальних послуг» Брусилівської селищної ради.