27 квітня в Житомирі відбулась регіональна конференція з безбар’єрності на тему: «Безбар’єрна Україна», у межах якої було презентовано «Довідник безбар’єрності». Довідник - це гід з толерантної взаємодії, створений за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

   Кожен з нас на певному етапі життя зіштовхується з бар’єрами. Вони створюють незручності не лише певній групі людей, маломобільним, людям з інвалідністю,  а суспільству загалом. Окрім фізичних бар’єрів, існують також інформаційні, цифрові, суспільні, громадянські, освітні та економічні. Щоб усі такі різні «ми» були рівними у своєму праві  жити гідно, був створений «Альбом безбар’єрних рішень» - перший в Україні посібник для архітекторів та проєктувальників, мерів та державних службовців, активістів, насправді для всіх, хто може змінити простір, де живемо, працюємо, безбар’єрним.

  У конференції взяли участь народні депутати України, представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко, його заступник, керівники департаментів, представники громад, громадських формувань. Цікавим та змістовним, водночас, емоційним, хвилюючим був формат двох панельних дискусій. В ході конференції було проголошено Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2020 року.

Розвиток безбар’єрності в Україні – це продовження курсу на євроінтеграцію.

 

Валентина Мазуренко, директор КУ «Центр надання соціальних послуг»

Брусилівської селищної ради.