Фото без опису

6.10. Порядок утримання елементів благоустрою для розміщення зовнішньої реклами на території населених пунктів Брусилівської селищної територіальної громади, відповідно до Правил благоустрою території населених пунктів Брусилівської селищної територіальної громади від 21.04.2021 року №278

6.10.1. Зазначені у цьому пункті вимоги розповсюджуються на випадки розміщення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами на будинках, будівлях і спорудах, на відкритій місцевості, на вулицях (дорогах), майданах тощо, в зелених зонах, на елементах вуличного устаткування та інших об'єктах (місцях розміщення спеціальних конструкцій) незалежно від форм власності та підпорядкованості.

6.10.2. Установка спеціальних конструкцій проводиться на підставі дозволів на розміщення зовнішньої реклами, які видаються в порядку, визначеному Правилами розміщення зовнішньої реклами на території населених пунктів Брусилівської селищної ради.

6.10.3. Виконання робіт по встановленню фундаменту, монтажу, експлуатації та демонтажу спеціальних конструкцій, що потребують проведення земляних робіт та/або робіт, пов’язаних з тимчасовим заняттям ділянки проїжджої частини дороги, повного припинення руху автотранспорту або обмеження руху транспорту на певній ділянці дороги, здійснюється на підставі дозволу, виданого уповноваженим органом згідно вимог Закону України «Про автомобільні дороги» та погодженого у встановленому порядку.

6.10.4. Вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою. Розміщення вивіски (таблички), елементу оформлення фасаду здійснюється за згодою відділу містобудування, архітектури та земельних відносин Брусилівської селищної ради, власника місця та/або уповноваженої ним особи у встановленому порядку.

6.10.5. Самовільно встановлені спеціальні конструкції зовнішньої реклами, вивіски (таблички) та елементи оформлення фасаду підлягають демонтажу в порядку, встановленому виконавчим комітетом Брусилівської селищної ради.

6.10.6. При продовженні терміну дії дозволу у випадках розміщення складної спеціальної конструкції до заявки розповсюджувач зовнішньої реклами додає обґрунтування відповідності встановленої спеціальної конструкції проекту та вимогам безпеки її розміщення і експлуатації (експертний висновок) спеціалізованого підприємства, установи або організації, що мають відповідні ліцензії, за винятком розміщення дошок і вивісок; настінних панно площею менше 6 м2; кронштейнів на будівлях площею однієї сторони менше 1,5 м2; тендерів; спеціальних конструкцій на огорожах, окрім пішохідних, за умови, що верхня частина конструкції не виступає за габарити огорожі.

6.10.7. На окремих територіях і об'єктах населених пунктів місця для розміщення рекламних засобів визначаються схемами розміщення спеціальних конструкцій, які затверджуються рішеннями виконавчого комітету селищної ради. З метою комплексного благоустрою територій, окремих об'єктів та їх частин, з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історично-культурних факторів, типології елементів міського середовища та з дотриманням правил благоустрою територій, визначаються місця розташування та типи спеціальних конструкцій, встановлення яких здійснюється на підставі проведених конкурсів на надання права на розміщення елементів благоустрою, та у відповідності до схем розміщення спеціальних конструкцій на території селищної ради. Для забезпечення належного благоустрою території і прав територіальної громади населених пунктів Брусилівської селищної ради на окремих територіях населених пунктів, які не включені у вищезгадані схеми, розміщення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами здійснюється з дотриманням наступних умов:

6.10.7.1. Розміщення спеціальних конструкцій дозволяється в місцях, де ширина тротуару складає більше ніж 2,5 метри.

6.10.7.2. Відстань між спеціальними конструкціями, що стоять окремо, з площею однієї сторони рівною або більшою 18 м2, розташованими в межах одного кварталу на одній стороні вулиці (проспекту, магістралі тощо), повинна складати не менше 120 метрів.

6.10.7.3. Відстань між спеціальними конструкціями, що стоять окремо, з площею однієї сторони рівною або більшою 6 м2, розташованими в межах одного кварталу на одній стороні вулиці (проспекту, магістралі тощо), повинна складати не менше 60 метрів.

6.10.7.4. Відстань між спеціальними конструкціями, що стоять окремо, з площею однієї сторони рівною або більшою 2 м2, розташованими в межах одного кварталу на одній стороні вулиці (проспекту, магістралі тощо), повинна складати не менше 40 метрів.

6.10.7.5. Відстань між спеціальними конструкціями різної площі, що стоять окремо, розташованими в межах одного кварталу на одній стороні вулиці (проспекту, магістралі тощо), визначається по нормативній відстані, визначеній для конструкцій меншої площі однієї сторони.

6.10.8. Забороняється розміщення зовнішньої реклами без застосування спеціальних конструкцій безпосереднім нанесенням фарби або плівкових матеріалів, друкованої реклами (листівки, об’яви, афіші, агітаційні матеріали) на поверхні будинків (у т.ч. на вікнах та дверях), споруд, огорож та вуличного обладнання, дерев, покриття тротуарів, вулиць та доріг.

6.10.9. Місця розташування спеціальних конструкцій зовнішньої реклами повинні утримуватися в належному санітарно-технічному стані з забезпеченням їх своєчасного прибирання та впорядкування; при короткостроковому розміщенні зовнішньої реклами у зв’язку з проведенням спеціальних виставкових заходів, рекламних акцій (з розміщенням наземних рекламних засобів) повинен додатково укладатись договір на відновлення об’єктів благоустрою з спеціалізованим підприємством.

6.10.10. Спеціальні конструкції зовнішньої реклами повинні мати постійне рекламно-інформаційне заповнення.

6.10.11. Спеціальні конструкції зовнішньої реклами повинні утримуватись у належному технічному та естетичному стані з забезпеченням негайного відновлення пошкоджених конструкцій та рекламних сюжетів.

6.10.12. При заміні рекламного сюжету не припускається розташування автотранспортних засобів на трав’яному покритті.

6.10.13. Відповідальність за технічний стан та зовнішній вигляд спеціальних конструкцій, розміщені на них інформаційні та рекламні сюжети, порушення вимог техніки безпеки під час розташування (монтажу), експлуатації та демонтажу рекламних засобів, стан благоустрою місць їх розміщення, несе розповсюджувач зовнішньої реклами згідно з законодавством.

6.10.14. Фундаменти спеціальних конструкцій виконуються з обов'язковим повним заглибленням у ґрунт.

6.10.15. Підведення електричних мереж до спеціальних конструкцій, що стоять окремо, проводиться під поверхнею землі.

6.10.16. Спеціальні конструкції, розміщені на будівлях (у тому числі на дахах) і впритул до них, не повинні вступати у візуальний конфлікт з архітектурою цих будівель та істотно міняти вид їх фасадів.

6.10.17. Розміщення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами на будівлях і спорудах, що відносяться до об'єктів місцевої символіки, забороняється.

 

 

Світлана ЛИСЮК, головний спеціаліст - інспектор

відділу самоврядного контролю

Брусилівської селищної ради