У грудні минулого (2022) року Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (далі – Мінреінтеграції) був затверджений новий Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. На його основі, зокрема, внутрішньо переміщеним особам здійснюються виплати.

Фото без опису

     Цей Перелік періодично оновлюється відповідним наказом Мінреінтеграції. Зміни до переліку затверджуються за погодженням із Міністерством оборони України на підставі пропозицій відповідних обласних, київської міської військових адміністрацій.

    Так, наказом від 09 лютого 2023 року №41 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф. Таким чином, до оновленого переліку територій можливих та активних бойових дій увійшли населені пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Запорізькій областях.

    Мінреінтеграції зазначає, що право на виплати мають особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до переліку як території:

  1. можливих бойових дій;
  2. активних бойових дій;
  3. тимчасово окуповані російською федерацією,
  4. на яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливих бойових дій) або тимчасової окупації рф.

Якщо Ви зареєстровані в якійсь із зазначених областей, але Ваша територія відсутня у цьому Переліку, радимо звернутися до своєї військової адміністрації (особисто або через гарячу лінію) й уточнити інформацію.

Також нагадуємо, що за повідомленням Мінреінтеграції України:

  •  2023 році внутрішньо переміщеним особам автоматично продовжуються виплати щомісячної грошової допомоги від держави: 3 тисяч гривень для дітей та осіб з інвалідністю й 2 тисяч гривень для всіх інших осіб;
  • внутрішні переселенці можуть скористатися адміністративними послугами від держави за допомогою засторонку «ДІЯ» та на відповідному вебпорталі.

 

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії

або тимчасово окупованих російською федерацією

(із змінами внесеним наказом Мінреінтеграції №41 від 09.02.2023 року)

https://www.minre.gov.ua/sites/default/files/field/docs/perelik_dodatok_do_nakaza_41.pdf

 

           

 

Підготовлено за матеріалами офіційного

веб-сайту Мінреінтеграції України

(https://minre.gov.ua/)