Поради, що допоможуть зберегти вашу їжу безпечною для вживання у разі відключення електроенергії:

Фото без опису

   У холодильнику має бути температура +4 °С або нижче, у морозильній камері – не вище -4 °С.

  Заморозьте контейнери з водою, щоби мати змогу зберегти температуру вашої їжі за температури 4° С або нижче, якщо вам доведеться виймати продукти з холодильника.

  За можливості придбайте сухий або блоковий лід.

 Якщо вже електроенергію відключили, тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими, адже в такому випадку продукти залишаються безпечними до 4 годин - у холодильнику, 48 годин - у повній морозилці, 24 години - у напівпорожній морозилці. Якщо електроенергія відключена більше, ніж 4 години, помістіть лід до продуктів у холодильну камеру.

 Ніколи не пробуйте їжу на смак, щоби перевірити її безпечність. Якщо маєте сумніви, викиньте її. Викидайте будь-яку їжу з незвичним запахом, кольором чи текстурою.

 Перевіряйте температуру продуктів, що зберігаються в морозилці або в холодильнику з додатковим джерелом холоду. Ви можете безпечно повторно заморозити або приготувати заморожені продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4 °С або нижче.

 Також спробуйте заздалегідь підготуватися та зробити запас харчових продуктів, що не потребують особливих умов зберігання (хліб, печиво, бублики, консерви тощо). При цьому віддавайте перевагу харчовим продуктам з мінімальною кількістю солі (рекомендовано не більше 0,3 г солі на 100 г продукту) та цукру (не більше 10 г на 100 г продукту).

 Намагайтесь готувати страви у невеликій кількості, щоб не зберігати їх тривалий час.

 Купуючи харчові продукти, надавайте перевагу тим, що найменше втрачають якість без холодильника.

 Крім того, продукти харчування також можна зберігати у термосумці, у погребі чи підвалі та на балконі, якщо за вікном мінусова температура.

 

Житомирське районне управління

ГУ Держпродспоживслужби

в Житомирській області