10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. 

   Головна мета цього свята – проголошення рівності всіх громадян, що є необхідною передумовою свободи, справедливості та миру.

  Саме в цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, яка стала видатним документом в історії людства, що започаткував процес створення системи міжнародних стандартів та набуття ними універсального характеру.   

   Крім основних прав людини, Декларація перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній та культурній сферах.

  Одним з пріоритетів, зазначених у Декларації, є право на працю, її сприятливі умови, вільний вибір роботи, захист від безробіття, справедливу винагороду, відпочинок та дозвілля, розумне обмеження робочого дня та оплачувану періодичну відпустку.

  Міжнародний день прав людини нагадує всім про гідність кожної особистості, невід’ємність її громадянських, культурних, економічних, політичних і соціальних прав, а також про необхідність захищати ці права.

 Сьогодні, працівниками відділу соціального захисту населення спільно з Брусилівським бюро правової допомоги Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено робочу зустріч до  Міжнародного дня прав людини на тему «Інклюзія для всіх!».

  Адже сьогодні багато говориться про інклюзію у сфері навчання, про прийняття людей з інвалідністю, проте ми забуваємо по інклюзію як цінність, тобто сприйняття суспільством всіх людей без винятку за будь-якими ознаками.

Фото без опису