Для підтримки дітей Житомирщини благодійний фонд «Lumos Foundation» закупив сучасне інтерактивне обладнання вартістю майже 1 млн грн.

      Керівництво Житомирської обласної військової адміністрації спільно з представниками фонду передали 28 наборів для кожного інклюзивно-ресурсного центру області відповідно до їхніх потреб.

  У 2022 році в області проведено навчання 82 фахівців інклюзивно-ресурсних центрів щодо опанування методик роботи з дітьми (зокрема з особливими освітніми потребами), які дістали травматичний досвід з початку військової агресії російської федерації на території України. Саме для цієї категорії дітей призначено обладнання, закуплене Lumos Foundation.

  Безумовно, дітям з особливими освітніми потребами потрібна додаткова  підтримка та різноманіття дидактичного та корекційного обладнання для того, щоб процес навчання був успішним і корисним для всіх. Передусім, важливим є забезпечення таких дітей всім необхідним навчальним та корекційно-розвитковим обладнанням.

  Безперечно, ми фахівці КУ «Брусилівський ІРЦ» вдячні Lumos Foundation за надані нам дидактичні матеріали, інтерактивне обладнання та засоби для корекційної роботи, сенсорної інтеграції, реабілітації наших діток, які  поповнили  та урізноманітили корекційно-розвиткове та навчальне обладнання  інклюзивно-ресурсного центру.

  Інтерактивна пісочниця – універсальний інструмент в корекційно-розвитковій роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Застосовується не тільки для розваг, а й в якості терапії. Пісочна терапія дозволяє повністю абстрагуватися, а також виступає в якості невербальної психокорекції.

Цілі використання пісочниці :

  • тренінг ураженої руки у дітей з ДЦП;
  • формування мотиваційної поведінки дітей із затримкою психічного розвитку до виконання певних рухів, пізнавальної активності в цілому;
  • розвиток дрібної моторики;
  • супровід психологічного здоровя;
  • розвиток фантазії, гнучкості мислення, сомоконтролю;
  • відновлення після інсульту.
  •  

  • Алла КОРШНІВСЬКА

    директор КУ «Брусилівський ІРЦ»