Фото без опису        За звітний період  відділом самоврядного контролю:

         Розроблено Графік перевірок щодо дотримання Правил благоустрою населених пунктів Брусилівської селищної територіальної громади на 2022 рік працівниками відділу ( з 01.01.2022 року).

В процесі співпраці із КП «Добробут» проведено моніторинг укладених договорів на вивезення ТПВ за 2019-2022 роки підприємствами, ФОП, населенням громади. Разом із комунальним відділом в особі начальника відділу Торбенка М.І. розроблено Проєкт договору про надання послуг з поводження з побутовими відходам.

   За  період з 01.09.2021 по 01.10.2022  року спеціалістами відділу складено 220 приписів, з них надіслано в письмовій формі фізичним особам підприємцям-136,  власноручно  вручено-64.

З них в розрізі правил Благоустрою:

18 – санітарне очищення території;

17 – самовільне розміщення об’єктів торгівлі;

12 – самовільне встановлення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності без відповідних погоджувальних документів.

5– самовільне встановлення об’єктів зовнішньої реклами, лотків, павільйонів у невизначених спеціально для цього місцях та без погодження з відповідними органами

168- укладення  договорів із спеціалізованими  підприємствами на вивезення  сміття,  твердих побутових відходів ( КП «Добробут»).

Проводиться постійна інформаційно-роз′яснювальна робота  про усунення порушення законодавства у сфері благоустрою на території Брусилівської селищної ради.

      За звітний період працівниками Відділу самоврядного контролю було складено: 32  протоколи стосовно громадян  , фізичних осіб – підприємців про усунення порушення законодавства у сфері благоустрою на території Брусилівської селищної ради, згідно затверджених Правил благоустрою території населених пунктів Брусилівської селищної територіальної громади, а саме:

 п.4.2.9- укладення  договорів із спеціалізовании підприємствами на вивезення  сміття,  твердих побутових відходів ( КП «Добробут») -1 протокол;

 п.5.7.1.14 – самовільного встановлення об’єктів зовнішньої реклами, лотків, павільйонів у невизначених спеціально для цього місцях та без погодження з відповідними органами– 6 протоколів;

-  п.7.4.4- самовільне встановлення  точок торгівлі з лотків, автомобілів, причіпів, столиків, візків у невідведених для цього місцях- 9 протоколів;

п. 6.9.2 – установка тимчасових споруд на підставі належного дозволу, встановленого чинними актами законодавства – 8 протоколів;

п. 5.2.4.7 – утримання в належному стані власниками та користувачами земельних ділянок, запобіганню винесенню на дорожні об’єкти землі, каміння, – 4 протоколи;

п. 5.6.3.2 в – вивезення сміття, бруду , побутових відходів, в невідведені для цього ділянки або сміттєзвалища – 2 протокол;

п. 5.3.6. – заборона в створенні звалищ та скидання сміття на території, прилеглій до приватної забудови – 2 протоколи;

Стосовно складених протоколів про адміністративне правопорушення, а саме за ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення вказані протоколи було надіслано на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Брусилівської селищної ради. В свою чергу адміністративною комісією було розглянуто і прийнято відповідні рішення.

    За звітний період    нараховано штрафів в розмірі -24140 гривень та сплачено до селищного бюджету штрафних санкцій - 16320грн (в т.ч. з 01.01.2022-6630 грн.)

Проведено моніторинг та проаналізовано інформацію по сплаті податків суб’єктами господарювання зареєстрованими на території ОТГ за 2021 рік.

Розпочато здійснення контролю щодо дотримання законності при захороненні громадян на території громади.

В процесі діяльності відділу під час виконання самоврядного контролю за використанням та охороною земель Брусилівської селищної ради було виявлено 10 випадків незаконного використання земель комунальної власності. З яких по 4 випадках відкрито кримінальне провадження в інтересах громади органами поліції.

      На виконання протокольного доручення виконкому Брусилівської селищної ради від 01.06.2022 №4 «Про виконання та дотримання вимог паспортів прив’язки ТС суб’єктами господарювання», відділом самоврядного контролю селищної ради було проведено обстеження на підставі виданих паспортів прив’язки тимчасових споруд, які були видані суб’єктам господарювання, що проводять підприємницьку діяльність в смт. Брусилів на виконання та дотримання термінів дії паспортів прив’язки ТС, вимог щодо виконання заходів благоустрою та озеленення прилеглої території (розташування квітників, під’їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами, тощо).

 В результаті спільно проведеної роботи із працівниками  сектору  містобудування та архітектури  Брусилівської селищної ради встановлено, що із 44 тимчасових споруд 36 подано документи на виготовлення та поновлення паспортів прив′язки. 8 тимчасових споруд набули іншого юридичного статусу тобто виготовлено документи на капітальне будівництво. Проте, зміна юридичного статусу тимчасової споруди не впливає на дотримання суб′єктами підприємницької діяльності на Правил благоустрою території населених пунктів Брусилівської територіальної громади.

Відділом самоврядного контролю проведена робота по інформованості підприємств, організацій, суб’єктів господарювання, фізичних осіб щодо процедури розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

        Під час здійснення контролю за дотриманням підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, громадянами України, вимог земельного законодавства України та нормативно–правових актів щодо використання земель Брусилівської селищної територіальної громади  працівниками відділу було вжито заходів щодо повідомлення відповідних органів державної влади. Щодо земель, які перебувають у приватній власності відділом самоврядного контролю із залученням галузевих спеціалістів проводилися комісійні розгляди звернень громадян результатами яких є складені відповідні акти, що в загальній кількості становить – 24 шт.

         В процесі діяльності відділу самоврядного контролю працівниками відділу було розглянуто по суті 105 звернень громадян, які надійшли від фізичних та юридичних осіб. З них 52 звернення по яких працівниками відділу було здійснено виїзд та здійснено розгляд за місцем виникнення піднятого у зверненні питання.

Основними питаннями які порушувались у зверненнях були:

  1. порушення правил добросусідства;
  2. порушення санітарних норм та правил;
  3. спір про нерухоме майно;
  4. порушення меж суміжних земельних ділянок;
  5. порушення правил благоустрою;
  6. порушення будівельних норм;
  7. порушення правил тримання домашніх тварин;
  8. самовільне зайняття земельних ділянок приватної та комунальної власності;
  9. відносини у галузі охорони навколишнього природного середовища;

В процесі діяльності працівниками відділу було виявлено та вжито відповідних заходів в межах повноважень з приводу незаконного видобутку піску, вирубки деревини, несанкціонованого самовільного скидання твердих побутових відходів на земельні ділянки без відповідного цільового призначення.

Працівники відділу співпрацюють з органами поліції по питаннях незаконної вирубки лісу, незаконності видобутку корисних копалин (піску), самовільного використання земельних ділянок, порушення правил благоустрою території населених пунктів Брусилівської селищної ради.

 

 Було проведено перевірку дотримання робочого часу працівниками дошкільних навчальних закладів Брусилівської селищної ради (Н.Озеряни, Лазарівка, смт. Брусилів).

Спеціалістами відділу постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо неухильного дотримання вимог чинного законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, земельних відносин, санітарних норм та правил, будівельних норм.

     Відділ самоврядного контролю виконує завдання які віднесені до його компетенції, а саме забезпечення законності та правопорядку у Брусилівській селищній раді, охорона прав і законних інтересів громадян, організацій, підприємств, установ всіх форм власності, вихованню громадян у дусі точного і неухильного дотримання законів, правил співжиття й чесного ставлення до державного і громадського обов’язку, поваги до прав, честі й гідності громадян, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як самими правопорушниками, так й іншими особами.

 

 

 

 

                                                 Світлана ЛИСЮК, головний  спеціаліст- інспектор

                                                  відділу самоврядного контролю

                                                 Брусилівської селищної ради