Фото без опису 

   ГУ ДПС у Житомирській області звертає увагу платників податків, що своєчасна сплата податкових платежів до місцевого та державного бюджетів це запорука економічного та соціального розвитку окремої територіальної громади та держави в цілому.

  Несвоєчасна сплата задекларованих грошових зобов’язань призводить до виникнення податкового боргу, і як наслідок ненадходження коштів до бюджетів усіх рівнів, що в свою чергу гальмує фінансування різних соціальних програм.

  Громадяни та фізичні особи – підприємці, які мають незначні суми боргу, а саме 3060 гривень, можуть і не знати про наявність у них податкового боргу, адже згідно з вимогами статті 59 Податкового кодексу України до зазначеної категорії платників не вживаються заходи стягнення.

  Податкова вимога надсилається тільки на суму боргу, що перевищує 180 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (на сьогодні – це 3060 гривень). Саме з податкової вимоги платник податків має можливість дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг і можливі наслідки його непогашення в установлений строк.

 Саме тому, ГУ ДПС у Житомирській області закликає платників самостійно стежити за наявністю чи відсутністю боргу та своєчасно сплачувати визначені суми податкових зобов’язань, адже сплата податків це конституційний обов’язок кожного громадянина України.