Рятувальники радять дотримуватись правил безпеки у побуті

Нехтування правилами безпеки призводить до того, що у житлових будинках пожеж виникають значно частіше. Аналіз пожеж частіше показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають правилами пожежної безпеки.

Найчастішими випадками пожеж у побуті є необережне поводження з вогнем, палінням у ліжку в нетверезому стані, перевантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

Щоб запобігти виникнення пожежі у власному помешканні необхідно дотримуватись певних правил пожежної безпеки:

- не паліть у ліжку;

- слідкуйте за станом та справністю електромережі;

- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;

- не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;

- не використовуйте неякісні, саморобні та несертифіковані побутові електроприлади;

- контролюйте справність електроприладів, які використовуєте.

Дії у випадку виникнення пожежі у приміщенні:

- ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх відразу;

- обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі - не відчиняйте їх, дим та полум'я не дозволять вам вийти;

- щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальше проникнення диму та повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку;

- присядьте, глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та кричіть "Допоможіть, пожежа!", а якщо ви не в змозі відкрити вікно - розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;

- якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов'язково зачиніть за собою всі двері).

Тільки дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі! Бережіть себе та своїх близьких! При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону «101», адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Попередження пожеж у побуті

У житлових і громадських будівлях пожежа в основному виникає через несправність електромережі та електроприладів, витоку газу, загоряння електроприладів, залишених під напругою без нагляду, необережного поводження і пустощів дітей з вогнем, недбалості дорослих, паління, використання несправних електроприладів.

З метою попередження пожеж, збереження життя і майна, рятувальники в котрий раз звертаються до мешканців міста з проханням дотримуватися наступних правил і рекомендацій:

- не зберігати вдома легкозаймисті та горючі рідини і речовини;

- не зберігати на сходових майданчиках меблі, горючі матеріали,

- не захаращуйте горища, підвали та балкони;

- не встановлюйте електроприлади поблизу горючих предметів;

- необхідно утримувати справними вимикачі, вилки і розетки електропостачання та електричних приладів;

- забороняється перевантажувати електромережу, залишати без нагляду ввімкнені електроприлади;

- забороняється палити в помешканні;

- не можна сушити білизну над плитою, піччю і обігрівачами з відкритою спіраллю;

- не можна залишати малолітніх дітей без нагляду, дозволяти їм гратися із сірниками, включати електроприлади і запалювати газ.

Шановні громадяни пам’ятайте: ваша безпека залежить лише від вас самих, при виявленні вогню чи запаху диму невідкладно дзвоніть до служби порятунку за телефоном «101».

Світлана ПОРИЦЬКА

Провідний інспектор ВЗНС ЖРУ