Житомирська область, Житомирський район

НЕЛЯ КОВАЛЮК: РЕКОНСТРУЙОВАНА ЗА ПРОГРАМОЮ «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО» ПУЛИНСЬКА ШКОЛА – ЦЕ ПРИКЛАД БЕЗБАР’ЄРНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ

Дата: 08.10.2021 08:47

Представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОДА Неля Ковалюк із групою експертів здійснила гендерний аудит доступності ЦНАПу та школи у Пулинській територіальній громаді.

«Голос жінок і лідерство – Україна» таку назву має проєкт підтриманий Урядом Канади, що впроваджується Українським Жіночим Фондом.

Кожна територіальна громада: міська, селищна має свій ЦНАП, але всі вони різні по своїй роботі, розмірам, підходам.

«Наші експерти зразу провели майстер-клас щодо обслуговування жінок і чоловіків з інвалідністю різних нозологічних груп. Демонстрували проблеми і можливості незрячих, нечуючих, людей які пересуваються на інвалідних візках. Сервіс УТОГ 24/7 є великою підтримкою і зв’язком між нечуючою людиною і фахівцем у різних галузях, але про це не всі знають», – зазначила Неля Ковалюк.

Фахівці ЦНАПу розповіли, скільки та яким чином надаються послуги жінкам і чоловікам з інвалідністю. Як фахівчині знаходять вихід із складних ситуацій.

Навчання учасників семінару провели у місцевій школі у Пулинах, де мали можливість перевірити доступність об’єкту, який входить до програми Президента України «Велике будівництво».

«Гарна школа, прибудинкова територія, доступна туалетна кімната. Багато цікавого і корисного продемонструвала нам директорка місцевої школи», – розповіла Представниця Урядової уповноваженої.

Заступниця директора Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та головний спеціаліст Департаменту соціальної політики Житомирської міської ради поінформували щодо співпраці з ЦНАПами області та про зміни в сучасному законодавстві щодо отримання технічних засобів реабілітації.