27 липня в Брусилівському селищному Будинку культури проходила  атестація аматорських колективів клубних установ Брусилівської громади, які представляли  програму виступів на підтвердження та присвоєння звання «народний» і «зразковий». Звання «народний (зразковий) аматорський колектив», згідно з Положенням, затвердженим наказом Міністерства культури і мистецтв України від 23.06.1999 № 415,  присвоюється постійно діючому аматорському колективу, що діє в закладах культури за активну творчу діяльність із збереження, розвитку і пропаганди культури українського народу, як в Україні, так і за її межами, за високий художній рівень та виконавську майстерність, активну навчально-виховну роботу серед учасників колективу, участь в організації дозвілля населення. Звання «народний» («зразковий») аматорський колектив присвоюється (підтверджується раз в 3 роки) рішенням колегії департаменту культури, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації на підставі висновків атестаційної комісії, до складу якої входять провідні фахівці відповідного жанру. Слід зазначити, що участь аматорських колективів, які мають звання «народний» («зразковий»), є обов'язковою в обласних та Всеукраїнських заходах, організаторами яких є департамент культури, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації, Житомирський обласний центр народної творчості Житомирської обласної ради. Всіх учасників творчої атестації привітав Брусилівський селищний голова Володимир Габенець. Члени обласної атестаційної комісії в складі Альони Сердечної, директора Житомирського обласного центру народної творчості, Оксани Кучерук, провідного методиста ЖОЦНТ, та Івана Красовського, викладача Житомирського фахового коледжу культури і мистецтва ім.І.Огієнка, переглянули  творчі програми восьми аматорських колективів нашої громади.  Щиро дякуємо аматорам діючих народних колективів Брусилівщини – вокального ансамблю «Чарівниця» і фольклорного колективу «Калина» селищного Будинку культури, вокального колективу «Калинонька» Биківського СК, вокального ансамблю «Молодички» Йосипівського СК, вокального ансамблю «Долинянка» Долинівського СБК, фольклорно-етнографічного колективу «Здвижаночка» і зразкового фольклорного колективу «Козачата» Покришівського СБК, та вокального колективу «Дзвін» Приворотського СБК, який представив програму на присвоєння звання «народний», за прекрасні виступи. Члени атестаційної комісії прийняли рішення про підтвердження звання «народний («зразковий») всім колективам, які подали відповідні документи і концертні програми на атестацію, та про присвоєння звання «народний» аматорський колектив» ансамблю «Дзвін». Висновок атестаційної комісії буде підтверджений рішенням колегії департаменту культури, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації. Бажаємо всім міцного здоров’я, душевного затишку і  тепла, миру і щастя.  Нашому творчому роду хай ніколи не буде переводу!..

Галина Андреєва, методист селищного Будинку культури