25 червня 2021 року в Брусилівському селищному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди вручення Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка та Всеукраїнський фестиваль-конкурс української національно-патріотичної та духовної пісні «Огієнкові дзвони».

Дійство розпочалося молебнем біля пам’ятника Івану Огієнку. Звідти учасники заходів пройшли урочистою ходою до Брусилівського селищного Будинку культури під дзвони, які наповнювали срібними звуками селище.

Хлібом-сіллю зустріли колону гостей учасники народних вокальних ансамблів «Чарівниця» та «Долинянка».

У Будинку культури було вручено цьогорічним лауреатам Всеукраїнську премію імені Івана Огієнка. Зі сцени лунали виступи лауреатів та поважних гостей церемонії нагородження, а це найкращі представники науки, літератури, мистецтва, громадської діяльності – духовна еліта нашої країни.

А далі заходи продовжив фестиваль-конкурс «Огієнкові дзвони».  Учасників заходу вітав Брусилівський селищний голова, лауреат премії імені Івана Огієнка Володимир Габенець, якому і належить ідея проведення такого масштабного фестивалю в Брусилові.

Цьогоріч у цьому пісенному святі взяли участь 16 аматорських колективів (7 колективів з різних районів Житомирщини та 9 колективів Брусилівщини). У 2019 році було всього 4 колективи.

Організаторами фестивалю-конкурсу були Департамент культури, молоді та спорту Житомирської ОДА, обласний центр народної творчості Житомирської обласної ради, Житомирський фаховий коледж культури і мистецтв ім.. Івана Огієнка та Бурсилівська селищна рада.

Оцінювало виступи колективів поважне журі:

- Микола Покропивний– директор Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.Огієнка, заслужений працівник культури України, голова журі.

- Альона  Сердечна  –  директор КУ « Житомирський обласний Центр народної творчості» Житомирської обласної ради,  співголова журі.

- Оксана Кучерук – провідний методист відділу народної творчості КУ «Житомирський обласний Центр народної творчості», Житомирської обласної ради,  секретар журі.

А також члени журі:

Іван Красовський – викладач Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв ім.. Івана Огієнка, заслужений діяч культури Польщі.

Олександр Яремчук – заслужений артист України, артист-вокаліст академічної капели «Орея» Житомирської обласної філармонії ім.. Святослава Ріхтера та Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім..Івана Кочерги.

Анна Знайда  – викладач Брусилівської дитячої  музичної школи.

Переглянувши конкурсну програму журі визначило переможців: Гран-прі фестивалю (5000 грн.) отримав аматорський вокальний ансамбль «Дзвін» Приворотського сільського Будинку культури, І місце (3000 грн.) – народний аматорський фольклорний ансамбль «Молодички» Андрушівського міського Будинку культури, ІІ місце (2000 грн.) – народний аматорський ансамбль української пісні «Калинові зорі» с.Повчино Пищівської сільської ради Новоград-Волинського району, ІІІ місце (1000 грн.) – народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Здвижаночка» Покришівського сільського Будинку культури  та «Приз глядацьких симпатій» (1000 грн.) – народний аматорський вокальний ансамбль «Відродження» Народицького селищного Будинку культури.

Усі учасники фестивалю-конкурсу отримали дипломи за участь та грошові винагороди від селищного голови Володимира Габенця       ( 2000 грн).

Свято відбулося, воно було величним і видовищним завдяки злагодженій роботі оргкомітету, який очолював селищний голова Володимир Габенець. Спасибі вам дорогі колеги за допомогу і розуміння! Окремо хочу подякувати ЦДЮТ «Мрія» за гарну фото-зону!

Сподіваємося «Огієнкові дзвони – 2022» будуть ще масовішими та яскравішими!

Лариса Філоненко,  начальник відділу культури, туризму та  діяльності засобів масової інформації