«Ні, я жива, я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!»

  Крізь роки промовляє до нас Леся Українка, вклавши у вуста Мавки, героїні чудової «Лісової пісні», ці особливо яскраві слова, що стали пророчими для самої поетеси, яка в собі, у своєму серці несла вогонь поезії, вогонь любові.

    25 лютого вся громадськість відзначає 150- річницю з дня народження великої дочки українського народу, яка золотими літерами вписала свою творчість в культурну спадщину нашої нації, підіймаючи її до рівня кращих зразків світового письменства.

   З 8 по 17 лютого, напередодні ювілейного дня народження Лесі Українки, в Брусилівському селищному Будинку культури проводився конкурс  читців  серед школярів Брусилівщини. Організаторами конкурсу є відділ культури, туризму та ЗМІ  Брусилівської селищної ради і Брусилівський селищний Будинок культури. Метою конкурсу є популяризація творчості Лесі Українки, розкриття творчого потенціалу кращих виконавців розмовного жанру та декламаторського мистецтва, виявлення і підтримка мистецьких талантів серед школярів нашої громади, представлення їх на районних та обласних конкурсах і фестивалях.

       Журі на чолі з Філоненко Л.М.- начальником відділу культури, туризму та діяльності засобів масової інформації селищної ради, при визначенні переможців враховувало рівень репертуару та виконавської майстерності школярів, їх сценічну культуру, подачу  художнього образу і розкриття тематики твору. Слід зазначити, що в конкурсі взяли участь 74 школярів різних вікових категорій, які представляли 10 загальноосвітніх навчальних закладів та 12 клубних установ нашої громади. За результатами конкурсу  визначено переможців за I, II, III місця в трьох вікових категоріях:

  - Категорія до 10 років- 

             1-е місце - Лінійчук Діана (Брусилівський ліцей ім.Г.Готовчиця);

            2-е місце - Присяжнюк Мілана (Йосипівська ЗОШ 1-го ст.), Руденко Анжеліка (Брусилівський ліцей ім.Г.Готовчиця) та Шуляренко Анна (Брусилівський ліцей №1 ім.І.Огієнка);

            3-є місце – Пінчук Альбіна (Лазарівський НВК), Кучеренко Марія (Брусилівський ліцей №1 ім.І.Огієнка) та Зайченко Аріна (Брусилівський ліцей ім.Г.Готовчиця)).

 

   - Категорія 10-13 років-

          1-е місце - Смірнова Валерія (Брусилівський СБК);

          2-е місце- - Коваль Олександра (Брусилівський ліцей №1 ім.І.Огієнка), Дем’янчук Ірина (Биківська гімназія) та Майстренко Олександра (Осівецький НВК);

          3-є місце - Синицька Вікторія (Лазарівський НВК), Крот Любов (Водотиївський ліцей), Бурякова Варвара (Хомутецька ЗОШ І-ІІІ ст.)       та Пятниківський Дмитро (Брусилівський ліцей №1 ім.І.Огієнка).

       

    - Категорія понад 13 років- 

          1-е місце  - Бризінська Надія (Брусилівський ліцей №1 ім.І.Огієнка);

          2-е місце -  Шкіль Анастасія (Брусилівський ліцей ім.Г.Готовчиця), та Дутковська Аріна (Ставищенська ЗОШ І-ІІІ ст.);

        3-є місце – Чорна Дар’я (Осівецький НВК) та Коваль Володимир (Брусилівський ліцей №1 ім.І.Огієнка).

        Спеціальним призом від журі у віковій категорії до 10 років відзначено Яковчук Ангеліну (Брусилівський СБК) та Бородкіну Марію (Лазарівський НВК).

          25 лютого за сприяння Брусилівської селищної ради в Брусилівському СБК відбулося нагородження переможців конкурсу дипломами та призами по вікових категоріях.  Всіх присутніх на літературно-мистецькій зустрічі привітали секретар Брусилівської селищної ради Віктор Шкуратівський і начальник відділу культури, туризму та ЗМІ селищної ради Лариса Філоненко та вручили відзнаки переможцям конкурсу читців. А після нагородження звучали поезії Лесі Українки, які читали школярі Брусилівщини,  та музичні  твори у виконанні вихованців дитячої музичної школи. Організатори конкурсу щиро дякують всім дітям за активну участь в конкурсі читців, вчителям, керівникам клубних установ  і батькам- за допомогу в підготовці конкурсантів. Всім бажаємо нових творчих перемог, успіхів в здійсненні мрій та міцного здоровя!

                                                         

    Галина Андреєва, методист СБК