Про прийомну сім’ю

Дата: 18.11.2020 19:30

Відповідно до чинного законодавства, поняття прийомної сім’ї визначає – подружжя добровільно бере на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування.

Законодавець роз’яснює статус прийомних батьків – подружжя або особа, яка не перебуває у шлюбі, які взяти на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей, а також діють на те без спеціальних повноважень як опікуни або піклувальники.

По питанню прийомних дітей. Це діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування влаштовані на виховання та спільне проживання у прийомній сім’ї.

Необхідно зазначити, що згода дитини на її влаштування до такої см’ї з’ясовується службовою особою закладу, в якому вона перебуває, у присутності – прийомних батьків, представника органу опіки та піклування, про що складається відповідний документ, та насамперед згода самої дитини.

За прийомними дітьми зберігається право на відшкодування витрат у зв’язку з втратою годувальника, які вони мали до влаштування до прийомної сім’ї.

Щодо питання створення прийомної сім’ї, відповідно до чинного законодавства, приймається районною, районною в містах, районною в містах Києві та Севастополі державними адміністраціями, виконавчим комітетом міської (міст Республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення) ради в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Також між прийомними батьками та органом, що прийняв відповідне рішення укладається договір про влаштування дітей до прийомної сім’ї.