В грудні 1943 року всю територію Брусилівського району після запеклих боїв  було звільнено від фашистських окупантів. Сьогодні   біля обеліска Слави зібралися жителі селища та району, щоб вшанувати пам'ять всіх наших земляків, які в грізні 1941-1945 роки захищали рідну землю від гітлерівської навали, щоб вклонитися  визволителям Брусилівщини, які полягли на Рубежі мужності у 1943 році… На мітингу  з нагоди 76-ої річниці визволення Брусилівського району від фашистських загарбників виступили голова Брусилівської районної ради Рафальська Н.А., Брусилівський селищний голова Габенець В.В., голова Брусилівської районної державної адміністрації Кондратюк В.А. та голова Брусилівської районної організації  ветеранів війни і праці  Гаєвський М.І.. Хвилиною мовчання вшанували всіх наших земляків, які загинули в роки Другої світової війни, всіх, хто визволяв Брусилівщину від гітлерівської навали, всіх, хто похований в братських могилах на території району. Квіти пам’яті лягли сьогодні до обеліска Слави, на Рубежі мужності, до пам’ятників періоду Другої світової по населених пунктах Брусилівського району. Доземний наш уклін  ветеранам війни- ви  заслужили на безсмертя і на вдячну пам’ять від нащадків, на їх тепло і повагу. Дай, Боже,  миру і спокою в кожну родину!..

Г.Андреєва, методист СБК