Управління культури і туризму Житомирської облдержадміністрації спільно з Житомирським обласним Центром народної творчості в Житомирській ОДА провели консультативну зустріч з майстрами декоративно-прикладного мистецтва області.

Начальник управління культури Парфентьєва Т.М. привітала майстрів народного мистецтва Житомира та районів області, які представили на зустрічі свої творчі роботи, і висловила надію, що креативні індустрії та нові проекти будуть реалізовуватися аматорами народної творчості за підтримки органів влади і небайдужих земляків. В.о. директора ЖОЦНТ Сердечна А.В. ознайомила з можливостями діяльності та головними місіями Центру, серед яких головним є збереження народної творчості Житомирщини як етнічної самобутності Полісся. ЖОЦНТ і сьогодні, реалізовуючи наукові та новаторські концепції розвитку культури, продовжує здійснювати методичне забезпечення діяльності закладів культури області, аматорських колективів народної творчості та їх учасників. Сучасне народне мистецтво Житомирської області розвивається на ґрунті кращих художніх традицій національної культури Поліського краю. Прямим продовженням і розвитком цих традицій є творчість народних майстрів, які працюють в жанрах традиційного народного, сучасного декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. . На Житомирщині є 12 майстрів, які мають звання «Заслужений майстер народної творчості України», та 148 майстрів, які мають звання «Майстер народної творчості» (і в нашій громаді є 4 майстри народної творчості). У мистецьких виробах майстрів традиційного народного, декоративно-прикладного мистецтва області віддзеркалюється їхнє єство, народне коріння Полісся, національні звичаї певного регіону, український характер, краса – в сучасному трактуванні класичних канонів мистецтва. Пропонується для реалізації проект «Малі міста- великі враження», також є ідея створити рушник Житомирщини, на якому будуть відображені самобутні символи кожного регіону області. Присутні на зустрічі представники відділів культури ОТГ, райдержадміністрацій і міськвиконкомів та майстри мали можливість поспілкуватися з керівництвом управління культури, поділитися досвідом участі у міжнародних, всеукраїнських та обласних виставках, презентацій власних робіт та переглянути виставлені в залі роботи майстрів.

Г.Андреєва, методист СБК