Суху траву спалювати небезпечно!
З настанням теплої погоди люди частіше почали відвідувати власні дачні масиви, почастішали походи до лісу, щоб відпочити від напружених буднів. Але через нехтування правил пожежної безпеки нерідко виникають пожежі саме на відкритих територіях власних домоволодінь, лісових масивах та степових зонах через необережність людей, яка є головною причиною всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому виходить, що у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною – необережністю людей.
Нерідко такі пожежі призводять до пожеж розташованих поруч будівель, відключень ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень та торфовищ, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.
Враховуючи досвід попередніх років в найближчий час можливо спрогнозувати виникнення загорань сухої трави в лісових масивах області.
У зв’язку з цим рятувальники звертаються до всіх громадян з суворим застереженням:
Шановні громадяни, будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною лісової пожежі, виконуйте такі правила: Ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі. Якщо ви побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави. Ніколи не розводьте багаття в лісі. Насамперед переконайтесь, що вогнище розташовується на піску або глині. Перш ніж розпалити багаття, згребіть лісову підстилку з місця, де буде вогнище, і навколо нього в радіусі одного метра прокопайте рівець. Перед тим як піти, залийте багаття водою. Після цього розгребіть золу і переконайтеся, що під нею не збереглося тліючих вуглин. Не йдіть від залитого багаття, поки від нього йде дим або пара. Про те, чим заливати багаття, подбайте заздалегідь. Ніколи не кидайте непогашені сірники або цигарки. Пояснюйте друзям і знайомим, що їхня необережність може стати причиною пожежі.